Anasayfa / Genel / İspanyol öğretim üyesinden çevre duyarlılığı .

İspanyol öğretim üyesinden çevre duyarlılığı .

Edirne’de, İspanyol öğretim görevlisi Begona Rodriguez tarafından kurulan “Plastiğe hayır” grubu Tunca Nehri çevresinde temizlik yaptı.

Plastiğe savaş açan Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü Öğretim Görevlisi İspanyol Begona Rodriguez, amaçlarının hem plastik atıklarını toplamak hem de insanların plastik kullanımı alışkanlığını değiştirmek olduğunu söyledi.

Plastik kullanımının doğaya farklı zararlar verdiğini belirten Rodriguez, bahar aylarına girerken temizlik çalışması yapmak istediklerini kaydetti.

İnsanlara çevre konusunda duyarlı olma çağrısında bulunan Rodriguez sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu şekilde geçtiğimiz yılda plastiğe hayır etkinlikleri düzenledik. Bu yaptığımız etkinliklerle insanlara plastiğin neden zararlı olduğuna dikkat çekmeye çalışıyoruz. Plastiğin tehlikelerini, toplanmadığı takdirde doğaya ne kadar zarar verdiğine dair bilgiler paylaşıyoruz.

Nehir kıyılarına çöp kutuları konulmasını ve bez poşetlerle alışveriş yapılmasını istiyoruz. Son olarak insanlara şunu söylemek istiyorum, plastik sizi öldürür, kullanmayı bırakın (haberler.com)

Diğer Haber

Maaşlara 607 lira zam geliyor

SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaşında yüzde 9.17`lik enflasyon zammıyla 607 liraya varan artış yaşandı. En …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir