Anasayfa / Ekonomi / Aston Martin araç teslim tahminini düşürdü

Aston Martin araç teslim tahminini düşürdü

Aston Martin, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, parça kıtlığının üçüncü çeyrekte 400 aracın teslim edilmesini engellemesinin ardından daha önce 6 bin 600 olan araç teslim tahminini 6 bin 200’e düşürdü. Öte yandan şirket bu dönemde beklentilerin üstünde faaliyet zararı açıkladı.

Şirket hisseleri, lüks otomobil üreticisinin tedarik zinciri sorunları nedeniyle bu yıl beklenenden daha az araç teslim edeceğini söylemesinin ardından düştü.

Aston Martin Yönetim Kurulu Başkanı Lawrence Stroll yaptığı açıklamada, “Halihazırda iyileşmekte olan bu ters rüzgarlar kısa vadeli finansal performansımızı bozmuş ve tam yıl rehberliğimizi mütevazı bir şekilde etkilemiş olsa da orta ve uzun vadeli görünüm sağlam” dedi.

Geçtiğimiz ay Volkswagen, yarı iletken ve tedarik sıkıntısı nedeniyle, bütün yıl için satış beklentilerini düşürmüştü.

Toyota da aynı nedenlerle üretim hedefini düşürmüştü.

Öte yandan Aston, geçen yılın sonundaki 892 milyon sterlin olan net borcunu 833 milyon sterline indirdi ve lüks otomobillere yönelik hala güçlü bir talep olduğunu söyledi.

Diğer Haber

Erdoğan: Hayat pahalılığı gündemden çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı yaptığı açıklamada, "Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorununu tüm boyutlarıyla milletimizin gündeminden çıkartmaya kararlıyız." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir