Anasayfa / Dünya / Asyaport’un kadına pozitif ayrımcılığı övgü aldı

Asyaport’un kadına pozitif ayrımcılığı övgü aldı

Uluslararası Finans Kurumu, Asyaport’un Cinsiyete Dayalı Şiddet ve Tacizi Önlemeye Yönelik “ Taciz Önleme Politikası”nı ve Kadına Fırsat Eşitliği Eylem Planına ilişkin çalışmalarını en iyi uygulamalar arasında bularak web sitesinde yayınladı.

Dünya Bankası’nın gelişmekte olan ülkelerdeki özel sektöre odaklanan en büyük küresel kalkınma kurumu olan IFC, Asyaport’un uygulamalarında yer alan “Taciz Önleme Politikası ve Fırsat Eşitliği Eylem Planı”nı inceledi. IFC’nin Çevre, Sosyal ve Yönetişim Önerileri ve Çözümleri Departmanı tarafından oluşturulan çalışmada şirketin, Çevresel ve Sosyal Eylem Planı çalışmalarının ve daha fazlasının uygulandığı vurgulandı.

2019’da Asyaport, IFC’nin Çevresel ve Sosyal Vakalar (E&S) incelemesinin bir parçası olarak Cinsiyete Dayalı Şiddet (GBV) risk değerlendirmesini tamamlayarak yayınladı. Sonuçlara dayanarak şirket, projede fırsat eşitliğini teşvik etmek ve GBV risklerini daha da azaltmak için adımlar atmayı taahhüt etti. IFC tarafından yapılan değerlendirmeye göre Asyaport; 2015 yılından bu yana iş gücündeki kadın sayısını sürekli takip ederek, toplam kadın çalışan sayısını iki katına çıkardı. “Şu anda Asyaport’ta çalışan 62 kadın bulunuyor ve Türkiye’deki geleneksel toplumsal cinsiyet algısının üstesinden gelmek için çaba gösteriyor.” ifadeleri kullanıldı. Yakın zamanda Asyaport’un kadın çalışan sayısını daha da artırmak amacıyla liman operasyon pozisyonları açtığı ve fırsat eşitliği eylem planını tamamladığı belirtilen değerlendirmede “Bu politika ile Asyaport Liman A.Ş.; bünyesinde, taciz, cinsel taciz ve cinsel saldırı konusunda farkındalığının artması için çaba göstermeye, bu tür olayların engellenmesine, bu tür iddialar ve şikâyetler söz konusu olduğunda etkin bir soruşturma ve yaptırım mekanizması işletmeye hazır olduğunu bildirmektedir. Asyaport Liman A.Ş. bu tür mağduriyet konusunda bilgilendirmeyi ve mağdurlara destek vermeyi, taraflarının onayına bağlı olarak onarıcı adaleti sağlamaya ilişkin girişimlerde bulunmayı, ilgili tüm iddia ve şikâyetleri etkin bir şekilde ele almayı taahhüt eder.” denildi.

Aralarında IFC’nin de bulunduğu kredi desteği sağlayan yatırımcılarla yaklaşık 500 milyon dolarlık bir proje olan Asyaport, Türkiye’nin ilk ve en büyük transit terminali olarak hizmet vermek üzere stratejik bir konumda yer alıyor. 2010 yılında inşaatına başlanan Asyaport’a ilk gemi 2015 yılında yanaşarak faaliyete geçti. Yıllık 2,5 milyon TEU konteyner elleçleme kapasitesi olan liman, şu an dünyanın en büyük gemileri olan 24 bin TEU kapasiteli konteyner gemilerini elleçleyebilir bir yapıya sahip. Ayrıca limanda elektrikli 11 gemiden kıyıya konteyner vinci (STS), 30 lastik tekerlekli portal vinci (RTG), 3 gemi vinci ve sıvılaştırılmış doğalgaz (LNG) ile çalışan 60 Terminal Çekici bulunuyor.

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

ABD’de konut fiyatları 5. ayda da geriledi

ABD’de konut fiyatları yüksek kredi faizleri ve resesyon endişelerinin etkisiyle Kasım ayında da gerilemeye devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.