Anasayfa / Dünya / Corona / Binlerce TIR sürücüsü karantinada

Binlerce TIR sürücüsü karantinada

İngiltere’de ortaya çıkan mutasyonun ardından İngiltere ile sınırlarını kapatan ilk ülke Fransa olmuştu. Bu karar üzerine İngiliz ürünleri taşıyan binlerce tır karantinaya alındı, şoförler yola devam etmek için virüs testlerinin tamamlanmasını bekliyor.

Karantinaya alınan 2 bine yakın tır şoförü İngiltere ve Fransa arasında yer alan ve İngiliz ürünlerinin Avrupa kıtasına taşındığı ana hat olan İngiliz Kanalı’nda sıkışıp kaldı. Fransa ulaşım yasağını kaldırdı ancak seyahat edecek kişilere koronavirüs testi zorunluluğu getirdi. Bu durum lojistik altyapısında kaosa neden oldu. Binlerce tır şoförü yola devam edebilmek için virüs testlerinin sonuçlarının negatif çıkmasını beklerken Noel akşamını tırlarında geçiriyor.

Karantinadaki tır şoförlerinin temel gıda, temizlik, barınma ihtiyaçlarının karşılanması ve koronavirüs testlerinin bir an önce yapılması için Fransız ordusu ve itfaiyesi seferber oldu. Her gün binlerce paketlenmiş gıda ve su ordu ve itfaiye ekiplerince dağıtılıyor. Yapılan 10 bin test sonucunda şu ana kadar 36 şoförde koronavirüs tespit edildi.

Diğer Haber

“Yeni araç bulamama konusu gündem dışı kalmaya başladı”

Subaru Türkiye Genel Müdürü Halil Karagülle, otomotiv sektöründeki tedarik sorunu hakkında yaptığı değerlendirmede, “Eylül ayı ile beraber yeni araç bulamama konusu gündem dışı kalmaya başladı” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir