Anasayfa / Ekonomi / Çin, Foxconn’un iPhone fabrikasının bulunduğu bölgeyi kapattı

Çin, Foxconn’un iPhone fabrikasının bulunduğu bölgeyi kapattı

Çin, Foxconn Technology Group’un Zhengzhou’daki ana fabrikasının etrafındaki alanın yedi gün boyunca kilitlenmesi emrini verdi. Bu, dünyanın en büyük iPhone fabrikasına yapılan sevkiyatları ciddi şekilde azaltacak bir hareket.

Yerel yönetim, WeChat hesabına yaptığı açıklamada, sokağa çıkma yasağının 9 Kasım’a kadar süreceğini söyledi.

Ani eylem, Pekin’in salgınları yok etmeye yönelik Sıfır-Kovid yaklaşımını yansıtıyor ve muhtemelen Foxconn’un ana operasyon üssünü daha da sıkıntıya sokacak.

Ana kolu Hon Hai Precision Industry Co. olan Tayvanlı şirket, 200 bin çalışanından bazılarını karantinaya, bazılarını da yaya olarak tesisten kaçmaya zorlayan bir Kovid patlamasıyla boğuşuyor.

Şirket, Zhengzhou’daki montaj hatlarının durması durumunda, olası kesintileri azaltmak, ücretleri yükseltmek ve diğer Çin fabrikalarından destek almak için çabalıyor. Son günlerde, sosyal medyadaki bazı virüslü personelin öldüğü yönündeki spekülasyonları bastırmak için de mücadele ediliyor.

Diğer Haber

KAGİDER/Erdem: Türkiye’de kadınların yüzde 70’i işgücünün dışında

Sabancı Üniversitesi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliği ile hazırlanan "Türkiye’de Kadınların İşgücüne Katılımı" raporunda, kadınların istihdam edildikleri işlerin nitelik ve beceri taleplerine bakıldığında son on yılda...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir