Anasayfa / Genel / Doğal Toprak Düzenleyici Mineral:ARİLAND

Doğal Toprak Düzenleyici Mineral:ARİLAND

Verim Artırıcı, Zenginleştirici, Toprak Havalandırma Etkili 

Ariland %100 doğal olan kaolin, sepiyolit ve zeolit minerallerinden üretilmektedir.  Bu minerallerin en önemli özellikleri su tutma kapasitelerinin yüksek olması sayesinde %35-40’a varan oranlarda su tasarrufu sağlaması, toprağa nefes aldırması ve gübreden yararlanmayı arttırmasıdır.

Kaolin Kili ve Zeolit Klinoptilolit mineralleri Kil bakımından fakir toprakların tarıma elverişli hale getirilmesinde önemli bir rol oynar. Ülkemizde çiftçiler tarafından Kaolin kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

Toprak Kalitesini Artırmada Ariland’in Faydaları

  Yüksek su tutma kapasitesi sayesinde toprakta daha çok su tutar böylece daha etkili bir su yönetimi sağlar.

■  Topraktaki besin maddelerinin (sodyum, potasyum, magnezyum, kalsiyum ve amonyumun) tutulmasını, kontrollü olarak ve yavaş yavaş toprağa verilmesini sağlar. Böylece bitkiler için gerekli gübre içeriğine bitkilerin daha uzun süre boyunca erişebilmesini sağlar ve gübre verimini arttırır.

■  Yüksek amonyum seçiciliğinden dolayı gübrelemede çok kullanılır. Böylece amonyumun bitki tarafından daha etkin kullanılmasını ve gübrede tasaruf edilmesini sağlar.

■  Eriland doğal mineralleri fazla nemi emdiği için gübre depolamasında oluşan pişme ve sertleşmeyi de önler.

■  Fazla sulamadan ötürü oluşabilecek kök çürümelerini ve mantar hastalıklarını da önler.

■  Fazla gübre kullanımından kaynaklanan amonyum (NH4+) zehirlenmesini, kök yanıklarını önler.

■  Gübre olarak toprağa verilen amonyum (NH4+) suyla yıkanarak alınıp başka yerlere taşınması önler, amonyumun toprakta kalmasını sağlar. Böylece yer altı kaynak sularının kirlenmesinde de önleyici etki görür.

 

Ariland’in Toprak Üzerindeki Etkisi Nasıl Gerçekleşir?

Ariland toprak düzenleyici, eşsiz yapısı sayesinde, ilave edildiği toprağın katyon değişim kapasitesini arttırır özellikleri sergiler, tersinir hidrasyon ve dehidrasyon sağlar, besin elementlerini bağlar ve gerektiğinde bunları yavaşça serbest bırakarak bitkiye kullandır.

Ariland toprak düzenleyici aşırı gübreleme ile tuzlanmış veya zaten doğal yapısı tuzlu olan toprakların ıslahında rahatlıkla kullanıbilir. Asit seviyesi yüksek, ağır metal veya radyoaktif kirlenmeye maruz kalmış  toprakların yenilenmesinde ve detoksikasyonunda kullanılabilir.

Ariland Toprak Düzenleyicinin Faydaları

 • Topraktaki suyu bünyesinde tutarak daha verimli su kullanımı sağlar.
 • Sulama sıklığını düşürür ve su sarfiyatını azaltır. Böylece daha iyi bir sulama yönetimi sağlar.
 • Kök çürüklerini önler, bitki köklerini sağlamlaştırır.
 • Ağır topraklarda kaymak tabakasını önler, toprağın hava almasını sağlar.
 • Toprağın katyon değişim kapasitesini arttırır ve faydalı elementleri bünyesinde tutar.  Böylece toprağın değerli besini (Amonyum, Potasyum, Magnezyum, Kalsiyum ve diğer eser elementler) tutma kapasitesini arttırır.
 • Besin elementlerinin toprakta daha uzun süre kalmasını sağlayarak, bitkinin bu içeriklere daha uzun süre boyunca ulaşmasına imkan verir. Böylece bitki, ihtiyaç duyduğu besine daha uzun süre boyunca daha dengeli bir şekilde erişir ve gelişimi düzenlenir. Ürün verimini arttırır.
 • Katyon değişim kapasitesini arttırma özelliği sayesinde gübreyi yavaş salınımlı teknolojik gübre haline getirerek gübreden yararlanma süresini ve oranını arttırır. Böylece gübre kullanımında tasarruf sağlar.
 • Tuzlanma oranı yüksek toprakların yenilenmesini sağlar.
 • Toprağın pH’ını düzenler ve yapısının devamlı aktif halde kalmasını sağlar.
 • Ağır metal ve radyoaktif maddelerin bitkiye geçişini önler.
 • Asit seviyesi yüksek, ağır metal veya radyoaktif kirlenmeye maruz kalmış toprakları rehabilite eder.
 • Gübre içeriğinin yer altı kaynak sularına sızmasını önler.
 • Uzun vadede toprak kalitesini arttırır.

Ariland Önerilen Kullanım Şekli

Tarlada kullanımı: Tarla ve tohum yatağı hazırlanırken toprağa karıştırarak uygulanır. Dekar başına 100 ila 500 kg arasında değişen miktarlarda uygulanabilir.

Serada kullanımı: Dikim öncesinde sera toprağına karıştırarak kullanılır.  Sebzelerde dekar başına 100-250 kgsüs bitkilerinde 200-400 kg kullanılır.

Meyvelerde Kullanımı: Fidan dikiminde fidan başına 2-5 kg önerilen eriland, dikim için açılan çukur toprağına karıştırılarak kullanılır. Fide kullanımında ise fide harcına %25-30 oranında karıştırılabilir. Elma, armut, şeftali, zeytin ve fındık gibi meyve ağaçlarında, bitki gövdesinden yaprak izdüşümüne gelecek şekilde 10-20 cm derinlikteki toprağa karıştırılarak kullanılır. Kök başına 1-2 kg kullanılır.

Uygulanacak miktar; toprak yapısına, bitki çeşidine ve mevsime göre değişebilir. 

Önerilen Ebatlar

0 – 0,2 mm | 0,5 – 1 mm

Paket ve Ambalaj

25 kg PP poşet | 1 000 kg big bag | dökme

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

www.kimyadeposu.com

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

EN UYGUN FİYATLARLA KİMYADEPOSU.COM DA

Türkiyenin Kimya Deposu // Kimyadeposu.com

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

MAGNEZYUM OKSIT NEDİR?

Manyezitin 700- 1200oC ısıtılmasıyla %2,7 CO2 kapsayan kostik kalsine manyezit elde edilir. Hayvan yeminden uranyum karbonat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.