Anasayfa / Ekonomi / Erdoğan: Dünyada da faizi indirmeye başladıklarını göreceksiniz

Erdoğan: Dünyada da faizi indirmeye başladıklarını göreceksiniz

Partisinin TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada da faizlerin indirilmeye başlanacağını söyledi.

Erdoğan küresel ekonomik krizin sebep olduğu hayat pahalılığıyla mücadelenin ana öncelikleri olduğunu dile getirdi.

Erdoğan, tahıl koridorunun eskiden olduğu gibi yeniden açıldığını da duyurdu.

Avrupa’sından ABD’sine dünyann son 60 70 yılın en yüksek enflasyon rakamlarıyla boğuşurken Türkiye’de ekonominin çarklarının döndüğünü söyleyen Erdoğan, “İstihdam, üretim, ihracat, cari fazla yoluyla ülkemizi büyütmek olarak özetlediğimiz ekonomi modelimiz meyvelerini veriyor” dedi.

Erdoğan faiz indirimlerine ilişkin ise “Faizleri düşürerek üretim ve istihdamı destekleme politikamızın da ne kadar isabetli olduğu gün geçtikçe daha iyi görülüyor. BM’den uluslararası kuruluşlara kadar birçok kurum, şahıs ve kuruluş bizim enflasyonla faiz arasında kurduğumuz sebep – sonuç ilişkisine hak veriyor. Yıl başından sonra dünyada da faizi indirmeye başladıklarını göreceksiniz” yorumunu yaptı.

Diğer Haber

Erdoğan: Hayat pahalılığı gündemden çıkacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı yaptığı açıklamada, "Enflasyon kaynaklı hayat pahalılığı ve fahiş fiyat sorununu tüm boyutlarıyla milletimizin gündeminden çıkartmaya kararlıyız." dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir