Anasayfa / enerji / Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri

Günlük elektrik üretim ve tüketim verileri

Türkiye’de dün günlük bazda 1 milyon 77 bin 555 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 1 milyon 66 bin 604 megavatsaat oldu.

Türkiye Elektrik İletim AŞ’nin saat 10.00’daki verilerine göre, dün en yüksek elektrik tüketimi 50 bin 973 megavatsaatle 15.00’te, en düşük tüketim ise 35 bin 235 megavatsaatle 07.00’de gerçekleşti.

Günlük bazda dün 1 milyon 77 bin 555 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 1 milyon 66 bin 604 megavatsaat olarak kayda geçti. Böylece, elektrik tüketiminde 13 Temmuz’daki 1 milyon 59 bin 378 megavatsaatlik rekor tüketim aşılmış oldu.

Üretimde ilk sırada yüzde 36,7 payla doğal gaz santralleri yer aldı. Bunu yüzde 14,9 ile ithal kömür santralleri ve yüzde 11,9 ile barajlı hidroelektrik santralleri izledi.

Öte yandan, dün 2 bin 861 megavatsaat elektrik ithalatı, 13 bin 204 megavatsaat elektrik ihracatı yapıldı.

 

 

 

Sodyum Ligno Sülfonat Nedir?

Sodyum Lignosulfonat suda çözünebilen anyonik yüzey aktif maddedir, iyi sörf aktivitesine ve dağılma kapasitesine sahip, yapı kimyasallarında yoğun olarak kullanılan bir hammaddedir.

Sodyum Lignosülfonat aşağıdaki durum ve uygulamalarda kullanılır.
 Sodyum Lignosülfonatın en büyük kullanım alanı, beton kimyasallarında betonun su ihtiyacını düşürerek akışkanlığını arttırmaya yönelik kimyasal katkı üretimlerindedir. Böylece dayanımı yüksek daha güçlü beton üretilmesine olanak sağlanır.
• Sodyum Lignosülfonat, Çimento üretimi sırasında, çimento değirmeninde öğütme kolaylaştırıcı ve hammadde hazırlamada ham bulamaç çamurunun viskozitesini azaltarak öğütme yardımcısı olarak işlev görür.• Sodyum Lignosülfonat, betonun su ihtiyacının azalması ile daha akışkan beton üretmeye olanak sağlar ve hidrasyon hızını düşürür. Gözenekliliği azaltarak, beton yoğunluğunu arttırır, böylece betonun mukavemetini ve geçirimsizliğini büyük ölçüde iyileştirir.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-05523307100

Grafit tozu,Çinko Tozu,Kurşun Tozu,Mürdesenk,Sülyen,Kurşun Oksit,Bakır Sülfat,Çinko Sülfat,Çinko Oksit,Kaolin,altın mühür,sepiyolit,zeolit,potasyum silikat,sıvı kükürt,kalsiyum polisülfür,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu,sunmag yem katkısı,sunsep yem katkısı,aripad hayvan altlığı,sunshield sıvı kaolin,kalsiyum oksit,potasyum hidroksit,kalsiyum ligno sülfonat

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

UEA: İklim hedefine ulaşmak için yatırımların artması şart

Uluslararası Enerji Ajansı (UEA) tarafından hazırlanan rapora göre, küresel ısınmayı 1,5 santigrat dereceyle sınırlandırma hedefine ulaşmak için temiz enerji yatırımlarının yıllık 1,8 trilyon dolardan 2030'a kadar 4,5 trilyon dolara yükseltilmesi...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir