Anasayfa / Ekonomi / Hayatlarını kâbusa çevirdiler

Hayatlarını kâbusa çevirdiler

Mersin’de yaşayan 71 yaşındaki Aynur Gören, sosyal medya üzerinden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla ceza aldı ve bir günlüğüne cezaevine girdi.

Mezitli ilçesinde bir apartman dairesinde, bir emekli maaşıyla yaşamaya çalışan 71 yaşındaki Aynur Gören ile eşi 77 yaşındaki Fevzi Gören’in hayatı, ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ davalarıyla değişti. Son beş yıl içinde sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek Aynur Gören hakkında ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret’ ettiği iddiasıyla dört ayrı dava açıldı. Gören hakkındaki davaların birinde hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verildi, ikisinde ise ceza ertelendi. Ancak son davada hapis kararı çıktı. Bu nedenle bir günlüğüne cezaevine giren Gören, cezasının kalan kısmını denetimli serbestlik şartıyla tahliye edildi.

Aynı zamanda CHP üyesi olan Aynur Gören hakkında Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, eski bakanlardan Mehmet Özhaseki, eski vekillerden, Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner ile ilgili çok sayıda dava dosyası var. Gören, bu nedenle bir kez gözaltına alındı, defalarca Emniyet’e ve adliyeye ifadeye çağrıldı, para cezası ödedi.

Son davada 1 yıl 2 ay 17 gün hapis cezası verilen Aynur Gören’in evine ‘cezaevine girmek üzere savcılığa teslim olması’ gerektiği yönünde yazı gönderildi. Aynur Gören, ceza kâğıdının kendisine tebliğ edildiğini de sosyal medya hesabından duyurdu: “Beklediğim hapis cezası kâğıdı geldi. Kimseden korkmuyorum.”

Aynur Gören, bu paylaşımın ardından Mersin Adliyesi’ne giderek teslim olmak istedi ancak kentte açık kadın cezaevi olmadığı için Adana’nın Karataş ilçesine gitmesi istendi. Gören, Karataş’a giderek teslim oldu. İnfaz Kanunu gereğince belli bir yaşın üzerindeki kişilerin, 2 yılın altındaki hapis cezalarını denetimli serbestlik kapsamında geçirebilmesine yönelik haktan yararlanan Gören, Karataş Kadın Cezaevi’ne aynı gün giriş çıkış yaptı. Bundan sonra belirli günlerde karakola imza vermesi ve herhangi bir suça karışmaması gerekecek. Sosyal medyadan yazdıkları nedeniyle hakkında yeni davalar açılır ve ceza alırsa hapse girme riski yeniden ortaya çıkacak.

İzmir Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda hakkında, Erdoğan’a sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla açılan davaya devam edildi. İzmir 34’üncü Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Erdoğan’ın avukatı ile Başkan Arda’nın avukatı katıldı.

Davada, Facebook’un ABD’deki merkezinden gelen yazıya değinilerek söz konusu hesaba ulaşılamadığı belirtildi. Mahkeme, ABD’ye yeni hesap adresinin gönderildiğini belirtip, gelecek cevabın beklenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler
  • Kuvarsit
  • Çimento
  • Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.kauçukdergisi.com

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Fed, Bej Kitap’ta ekonomik görünümdeki karamsarlığa dikkat çekti

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) 12 bölgesel şubesinden gelen analizlerle hazırlanan Bej Kitap raporunda, ABD şirketlerinin ekonomik görünüm konusunda daha karamsar olduğu belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.