Anasayfa / ihracat / Karaman’dan Çin’e 3 bin ton süt tozu ihraç edildi!

Karaman’dan Çin’e 3 bin ton süt tozu ihraç edildi!

Karaman’da bulunan 3 süt işleme fabrikasından bir yıl içinde Çin’e 3 bin ton süt tozu satıldı.

Karaman Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Şahinbaş, AA muhabirine, kentte günlük 200 ton süt üretildiğini söyledi.

Amaçlarının koyunu ve elmasıyla anılan ilin büyükbaş hayvancılıkta da söz sahibi olmasını sağlamak olduğunu ifade eden Şahinbaş, “İlimizde süt ürünleri üreten büyük firmalar var. Bunların günlük 3 bin tona yakın kapasiteleri var. Üretimimiz bunların kat kat altında. Ülkemizin her yerinden bu fabrikalara günde tankerlerle tonlarca süt gelmekte. Bizler de üretimin artması için üreticilerimizi teşvik etmeye çalışıyoruz.” dedi.

Bu yıl içinde bu firmaların ciddi şekilde Çin pazarına açıldığını vurgulayan Şahinbaş, şunları kaydetti:

“Yürütülen çalışmalar sonucunda Çin’e süt ve süt ürünleri ihracatının önündeki engelin geçen yıl kaldırılmasının ardından ilimizdeki 3 süt firması 3 bin tona yakın süt tozunu Çin’e ihraç etti. Bu rakam her ay artarak devam ediyor. Çin pazarı üreticilerimiz için önemli bir pazar. Yeteri kadar üretim yapılamadığı için gelen talepler karşılanamıyor. Büyükbaş hayvancılık gelişir ve süt üretimi artarsa ihracatımız da buna bağlı olarak artacaktır. Bunun için büyükbaş hayvan üretimine ve yem bitkileri üretimine müdürlük olarak destek oluyoruz.”

Karaman Organize Sanayi Bölgesinde süt ürünleri üretimi yapan Slava Süt Şirketinin Finans Direktörü Sait Köken de 2014 yılının sonlarında faaliyetine başlayan işletmelerinin günlük bin ton çiğ süt işleme kapasitesine sahip olduğunu belirtti.

Tesislerinde endüstriyel ve son tüketiciye hitap eden ürünler ürettiklerini anlatan Köken, şunları kaydetti:

“Endüstriyel olarak süt tozu, peynir suyu altı tozu, süt proteini, süt proteini konsantresi, son tüketiciye hitap eden ürünler olarak onlarca peynir çeşidi, labne, tereyağı, yoğurt gibi ürünler üretmekteyiz. Hali hazırda bölgesel olarak Uzak Doğu, Orta Doğu ve Orta Asya ülkelerine ihracatımız mevcut. Yaklaşık bir sene önce ülkemizden Çin’e ihraç izni alındıktan sonra Çin’e ilk süt protein tozu ihracatı yapabilen firmalar arasında yer aldık. İhracatımız her ay artarak devam ediyor. Çin’e ayda 200 ile 300 ton arasında süt tozu ve çeşitli süt ürünleri ihracatı yapabiliyoruz. Çin piyasasının ülkemiz süt sektörü için önemi çok büyük. Çin 1,4 milyar nüfusuyla hiçbir zaman gıdada kendine yetecek bir ülke olmayacaktır. Devamlı gıdada dışa bağımlı bir ülke olacaktır. Türkiye bu konuda tarımsal ürün olarak bunların içinde süt ürünleri ihracatı yapabilecek kapasiteye sahip. Çin ciddi bir pazar ama kalite standartları yüksek bir pazar.”

Köken, işletme olarak Ar-Ge çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve geliştirdikleri yeni ürünlerin ilgi gördüğünü vurgulayarak, “Özellikle süt sektöründen et sektörüne hitap edebilen sodyum kazeinat gibi bir ürün geliştirdik. Bu ürün salam sucuk sektöründe kullanılan, doğal, kimyasal içermeyen bir ürün. Pastacılık sektöründe kullanılan yeni ürünler geliştirerek piyasaya sürdük. Bunlar yurt içinden ve yurt dışından oldukça fazla talep görüyor.” diye konuştu.

 

 

 

 

 

Sodyum Ligno Sülfonat Nedir?

Sodyum Lignosulfonat suda çözünebilen anyonik yüzey aktif maddedir, iyi sörf aktivitesine ve dağılma kapasitesine sahip, yapı kimyasallarında yoğun olarak kullanılan bir hammaddedir.

Sodyum Lignosülfonat aşağıdaki durum ve uygulamalarda kullanılır.
 Sodyum Lignosülfonatın en büyük kullanım alanı, beton kimyasallarında betonun su ihtiyacını düşürerek akışkanlığını arttırmaya yönelik kimyasal katkı üretimlerindedir. Böylece dayanımı yüksek daha güçlü beton üretilmesine olanak sağlanır.
• Sodyum Lignosülfonat, Çimento üretimi sırasında, çimento değirmeninde öğütme kolaylaştırıcı ve hammadde hazırlamada ham bulamaç çamurunun viskozitesini azaltarak öğütme yardımcısı olarak işlev görür.• Sodyum Lignosülfonat, betonun su ihtiyacının azalması ile daha akışkan beton üretmeye olanak sağlar ve hidrasyon hızını düşürür. Gözenekliliği azaltarak, beton yoğunluğunu arttırır, böylece betonun mukavemetini ve geçirimsizliğini büyük ölçüde iyileştirir.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-05523307100

Grafit tozu,Çinko Tozu,Kurşun Tozu,Mürdesenk,Sülyen,Kurşun Oksit,Bakır Sülfat,Çinko Sülfat,Çinko Oksit,Kaolin,altın mühür,sepiyolit,zeolit,potasyum silikat,sıvı kükürt,kalsiyum polisülfür,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu,sunmag yem katkısı,sunsep yem katkısı,aripad hayvan altlığı,sunshield sıvı kaolin,kalsiyum oksit,potasyum hidroksit,kalsiyum ligno sülfonat

Logisticusdergisi.com

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Peynir ihracatının yıldızı Turquality seviyesine yükseldi!

Peynir ihracatının önde gelen firması, global marka yolculuğunda Turquality seviyesine yükseldi. Peynir ihracatının yıldızı, Türkiye’nin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.