Anasayfa / Genel / Kordsa, Karbon Saydamlık Projesi (CDP) Raporlamasına göre Türkiye’nin lider 3 şirketi arasında!

Kordsa, Karbon Saydamlık Projesi (CDP) Raporlamasına göre Türkiye’nin lider 3 şirketi arasında!

Şirketlerin karbon ve su kaynaklı riskini küresel çapta raporlayan tek bağımsız kuruluş olan Karbon Saydamlık Projesi’nin (CDP) 2020 raporlamasına göre Kordsa, İklim Değişikliği ve Su programı puanlarıyla Türkiye’nin lider 3 şirketi arasında yerini aldı.

 

2016 yılından bu yana CDP İklim Değişikliği ve Su Programlarına raporlama yapan Kordsa, 2020 yılı raporlama döneminde hem iklim değişikliği hem de su programı notunu B’den A-’ye çıkararak yönetim seviyesinden liderlik seviyesine yükselmişti.

 

Küresel çapta şirketlerin karbon ve su kaynaklı riskini raporlayan tek bağımsız kuruluş olan Karbon Saydamlık Projesi’nin (CDP) Türkiye’de yer alan temsilcisi CDP Türkiye’nin düzenlediği 11. İklim Değişikliği Sanal Konferansı, 31 Mart 2021, Çarşamba günü dijital olarak gerçekleştirildi. “Net sıfır emisyona doğru: Piyasaların ve kamu politikalarının ara yüzeyi” konusuna odaklanan konferansta konuşmaların yanı sıra, CDP raporlamasına dahil olan şirketlerin 2020 yılı sonuçları açıklandı ve ödül töreni gerçekleştirildi. 2020 yılı raporlama döneminde hem iklim değişikliği hem de su programı notunu B’den A-’ye çıkararak yönetim seviyesinden liderlik seviyesine yükselen Kordsa, Türkiye’nin lider 3 şirketi arasında yerini aldı.

Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa, faaliyet gösterdiği iş kollarında teknoloji yatırımlarıyla büyüyerek hissedar ve yatırımcıları için ekonomik değer yaratırken, doğal kaynakları sorumlu kullanarak tüm paydaşları ve içinde bulunduğu ekosistem için sürdürülebilir bir gelecek inşa ediyor.

Bu doğrultudaki çalışmalarını sistematik olarak takip etmek amacıyla, 2016 yılında, CDP İklim Değişikliği ve Su programı raporlamasına dahil olan Kordsa, CDP İklim Değişikliği ve Su Programları puanlarını sürekli olarak yükselterek Türkiye’nin İklim ve Su Liderleri arasında yerini aldı. Bu notuyla Kordsa, kendi endüstrisinde “B” olan Dünya ve Avrupa ortalamasının üzerinde yer alarak %20’lik dilime girdi.

CDP Türkiye’nin 11. İklim Değişikliği Sanal Konferansı’nda, Karbon Saydamlık Projesi’nde küresel ortalamanın üzerinde bir notla hem Türkiye’nin 3 lideri arasında yer almaktan hem de dünyadaki öncü şirketler arasına girmekten gurur duyduğunu belirten Kordsa CEO’su Ali Çalışkan, “‘Tutkumuz Yaşamı Güçlendirmek’ vizyonu ile her adımımızla, her yatırımımızla ‘‘sürdürülebilir teknolojiler’’ üretmeye çalışıyor, içinde yer aldığımız toplumlara ve ekosisteme katma değeri yüksek yenilikçi güçlendirme çözümleri sunmayı ve sürdürülebilir değer yaratmayı hedefliyoruz. Faaliyet gösterdiğimiz sektörlerdeki ürün geliştirme çalışmalarımız sürdürülebilirlik ekseninde ilerliyor, ürün portföyümüzü bu eksende geliştiriyoruz. Lastik güçlendirme teknolojilerimiz ile karbon ayak izini, daha düşük sürtünme direnci ile yakıt kullanımını azaltmayı ve çevre dostu ürünler geliştirmeyi hedefliyoruz. Kompozit teknolojilerinde araçların daha hafif ve dayanıklı olmasını sağlayarak yakıt tüketimini azaltıyoruz; böylece ulaşımı daha güvenli ve sürdürülebilir kılıyoruz. İnşaat güçlendirme teknolojilerinde ise beton yapıların uzun ömürlü ve sağlam olması için çalışıyoruz. Teknolojilerimiz ve ürünlerimizi sürdürülebilirlik bakış açısıyla geliştiriyor, sektörü dönüştürecek adımlar atmak için çalışıyoruz.” dedi.

 

Sürdürülebilirlik anlayışlarını iş yapış şekillerine yansıttıklarına ve bunun olumlu sonuçlarını gördüklerine de dikkat çeken Çalışkan, “Birleşmiş Milletler’in belirlediği Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde sorumlu üretim ve tüketim kapsamında emisyon değerlerimizi azaltma hedefimiz ile hem üretim süreçlerimizi dönüştürmek hem de çıktısı olan hafifletme teknolojileri için çalışıyoruz. Bu doğrultuda Karbon Saydamlık Projesi’nde notumuzu “A-”ye yükseltmemiz sürdürülebilirlik anlayışımızın önemli bir getirisi. Notlarımızla Türkiye’nin lider 3 şirketi arasında olmamız da bizim için çok değerli ve gurur verici. Bunun aynı zamanda bir sorumluluk olduğunun bilincindeyiz. Bundan sonra Kordsa olarak sektörümüzde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları için pazara liderlik etme görevimiz de var.” yorumlarında bulundu.

Kimyadeposu.com

Türkiye’nin Kimya Deposu

 

-Tarım Kimyasalları kimyadeposu.com da

-Nano metal tozları kimyadeposu.com da

-Mineraller kimyadeposu.com da

-Endüstriyel Hammaddeler kimyadeposu.com da

-Yem katkı Mineralleri kimyadeposu.com da

-Maden Tuzları kimyadeposu.com da

-Potasyum Silikat kimyadeposu.com da

-Sun Shield Sıvı Kaolin kimyadeposu.com da

-Hadjin Haşere Kovucu kimyadeposu.com da

-Nanografi ürünleri kimyadeposu.com da

-Grafit kimyadeposu.com da

-Manganez Dioksit kimyadeposu.com da

-Zeolit,Sepiolit,Diyatomit,Kaolen kimyadeposu.com da

-Pars Pet Powder Hayvan Yara Tozu

-Pars Akvaryum Filtresi

-Par Vet Powder Hayvan Açık Yara Tozu

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

7 başlıkta bu hafta nasıl geçti?

1- TCMB faizi tek haneye indirdi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2020'den bu yana ilk kez faizi tek haneye indirdi. Karar metninde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.