Anasayfa / Sektör Firmaları / Meta/Derya Matraş: Metaverse ile 3 trilyon dolarlık ekonomiye ulaşacağız

Meta/Derya Matraş: Metaverse ile 3 trilyon dolarlık ekonomiye ulaşacağız

Meta Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Bölge Başkanı Derya Matraş Bloomberg HT’ye Metaverse ile 10 yıl içinde 3 trilyon dolarlık ekonomiye ulaşılacağını söyledi. Matraş Türkiye’de dijital alanda ve e-ticarette çok ciddi başarı öyküleri olduğunu, Türkiye’ye desteklerini sürdüreceklerini kaydetti.

Matraş “Şu anda internette yeni bir dalgadayız. Buna da web 3.0 diyoruz. Birincisi bu, çok daha kapsayıcı dediğimiz bir tecrübe olacak. Üç boyutlu bir dünyaya evrileceğiz. İkincisi de daha güvenli, datanın pek çok merkezde depolanabileceği çok geniş bir ekosistem düşünün. Metaverse’in buraya gelmesi en az 5-6 yılı alacak ama bir noktada bütün tecrübelerimiz, haberden, eğlenceye, oyundan sanata metaverse’e taşınacak ve trilyonlarca dolarlık bir ekonomi olacak.

“Türkiye’de çok ciddi başarı öyküleri var”

Matraş “Akademisyenlerle yaptığımız çalışmalara göre 10 yıl içinde 3 trilyonluk dolar ekonomiden bahsedeceğiz. 1 milyar insan metaverse’e bağlanacak. Sadece Orta Doğu, Afrika ve Türkiye için 360 milyar dolarlık bir ekonomiden bahsediyoruz. Örneğin aldığımız telefonun dijital kopyasını da alabileceğimiz için içerik üreticilerine ve yaratıcılara yeni ekonomiler açılacak.” yorumunu yaptı.

Türkiye’de her türlü teknolojiye hızlıca adapte olan bir nüfusu olduğunu belirten Matraş “dijital alanda e-ticarette çok ciddi başarı öyküleri var. Gelecek 10 yılın bizim için önemli fırsatlarla dolu olduğuna inanıyorum, bu konuda Türkiye’ye desteğimizi devam ettireceğiz” şeklinde konuştu.

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Küresel gıda fiyatları 8. ayda geriledi

Küresel gıda fiyatları, enflasyonist baskıların hafifliyor olabileceğinin bir işareti olarak 8.ayda geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.