Anasayfa / Dünya / Piri Reis, eğitim hizmeti ihracında şampiyon

Piri Reis, eğitim hizmeti ihracında şampiyon

Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik temalı üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi, uluslararası bir projeye imza atarak “2019 Yılı Eğitim Hizmet İhracatı Şampiyonu oldu.

Hizmet sektörünün ihracattaki ilk ve tek temsilcisi olan Hizmet İhracatçıları Birliği “2019 Yılı Hizmet İhracatı Şampiyonları” etkinliği sektörün yaklaşık 64 milyar dolarlık ihracata ulaşılmasına katkı sağlayan firmaları bu başarılarından dolayı ödüllendirdi. 18 kategoride ilk üçe giren 54 firma bir çok kategoride ödül aldı.

Türkiye’nin ilk ve tek denizcilik temalı üniversitesi olan Piri Reis Üniversitesi, uluslararası bir projeye imza atarak “2019 Yılı Eğitim Hizmet İhracatı Şampiyonu oldu.

Denizcilik Üniversiteleri Birliği’nin tam üyesi olan ve Karadeniz Denizcilik Üniversiteleri Birliği’nin dönem başkalığını yürüten Piri Reis Üniversitesi, Katar Deniz Harp Okulu’nun kurulmasına yaptığı katkılardan dolayı Yüksek Öğretim Kurumu tarafından Uluslararası İş Birliği Ödülüne layık görülmüştür.

Türk denizcilik ve yükseköğretim camiasının harmanlandığı ve denizcilik alanında   “know how” merkezi haline gelen Üniversitemiz başarılarını katlayarak devam ettirecektir.

Adını tarihimizdeki en önemli deniz bilimcisi Piri Reis’ten alan Üniversitemiz, Türkiye’nin ilk “Denizcilik Temalı” ihtisas üniversitesidir. Ülkemizin bu nitelikte bir üniversiteye olan ihtiyacı Türk Denizcilik Sektörü tarafından tespit edilerek, denizcilik eğitiminde deneyim kazanmış olan Türk Deniz Eğitim Vakfı (TÜDEV) tarafından yapılan girişimle Piri Reis Üniversitesi 8 Şubat 2008 tarihinde resmi olarak kurulmuştur.

Denizciliğin tüm alanlarında faaliyet gösteren ve 9000 den fazla üyeye sahip olan IMEAK Deniz Ticaret Odası desteği ile Üniversitemiz önemli bir misyon yüklenmiş bulunmaktadır. Endüstri- Sanayi ve Aile iş birliği çerçevesinde sağlanan imkanlar ile dünyanın her yerinde çalışabilecek nitelikli zabit, mühendis ve kaptan yetiştirirken, diğer taraftan İşletmeciler, finansçılar, hukukçular gibi alanında uzman insan kaynağı oluşturmayı hedef almıştır.

Bu doğrultuda çok çeşitli burs olanakları ve Vadeli Öğrenim ücreti (önce oku – sonra öde) ile bir ilke imza atarak kaynaklarını gerçek bir vakıf üniversitesi misyonu ile eğitime adamıştır.

Tuzla merkezde deniz kenarı yerleşkesinde, gelişmiş simülatör, laboratuvarlar ve sosyal olanaklarla donatılmış gerçek bir Vakıf Üniversitesidir. Deniz manzaralı geniş kaynak kapasiteli kütüphanesi bulunmaktadır. Spor faaliyetleri ve konferanslar için üst düzey imkanlar sağlanmıştır.

Alanında uzman güçlü akademik kadrosu ile Avrupa birliği, Tübitak ve yurtiçi ve uluslararası bir çok projede yer almaktadır.  YÖK Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporuna göre Uluslararası endeskli dergilerde yayınlanan bilgisel eserler dalında öğretim eleman başına en çok yayın düşen üniversiteleri arasında 3. Sıradayız.

Piri Reis Üniversitesi 2013 yılından itibaren Türkiye’nin ilk ve tek çevre duyarlı Yeşil Kampüsünü hizmete sunarak eğitimlerini uluslararası BREEAM akreditasyonu ile öğrenciye yaşatarak vermeye başlamıştır. Sürdürülebilirlik prensiplerine göre tasarlanan Piri Reis Üniversitesi  BREEAM’in “very good” sertifikasına sahiptir. 2018 yılı ISO Çevre Ödülleri Özel Kategori’deKurum İkincilik Ödülü ve 2019 Enerji Verimliliği Ödülleri – Özel Kategori Birincilik Ödülüne layık görüldü.

TÜMA (Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması)sonuçlarına göre 2016 yılında A Kategori ve 2020 yılına kadar ise her yıl A + kategoride yer alarak Vakıf Üniversiteleri Genel Memnuniyet sıralamasında en üst seviyede yer almaktadır.

Piri Reis Üniversitesi Gemisi ile 2015 yılında itibaren sadece PRÜ öğrencilerine değil, Türkiyede denizcilik eğitim veren yurtiçi ve yurtdışından gelen yaklaşık 1500 öğrenciye açık deniz staj imkanı sağlanmıştır.

2009-2010 eğitim öğretim yılında ilk öğrencilerini alan Piri Reis Üniversitesi, 5 fakülte, 13 lisans programı, 1 enstitü, İngilizce Hazırlık Bölümü ve 11 programlı Denizcilik Meslek Yüksekokulu ile eğitimine devam etmektedir.

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

7 başlıkta bu hafta nasıl geçti?

1- TCMB faizi tek haneye indirdi Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2020'den bu yana ilk kez faizi tek haneye indirdi. Karar metninde ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.