Anasayfa / Ekonomi / TEB’in sendikasyonunda da maliyet yükseldi

TEB’in sendikasyonunda da maliyet yükseldi

Ülke notundaki düşüş ve risk primlerinde geçen seneye göre görülen yüksek seviyeler banka sendikasyonları üzerindeki etkisini hissettiriyor.

Akbank’ın ardından TEB’in sendikasyonunda da maliyetlerin yükseldiği ve çevirme rasyosunun düştüğü görüldü.

TEB’den Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamada 367 gün vadeli 200 milyon euro ve 63,5 milyon dolar olmak üzere iki dilimden oluşan sendikasyon kredisi sağlandığı duyuruldu.

Kredinin en yüksek tutarla katılan bankalara ait bölümünün toplam maliyeti euro dilim için Euribor+ yüzde 4,00 ve dolar dilimi için Sofr+yüzde 4,25 olarak gerçekleşti.

Geçen yıl banka Ekim’de 230,5 milyon euro ve 113 milyon dolar olmak üzere iki dilimden oluşan sendikasyon kredisi sağlamıştı. Geçen yıl sağlanan bu sendikasyonda toplam maliyet euro dilim için euribor+ yüzde 1,75 ve dolar dilim için libor+yüzde 2,15 olarak gerçekleşmişti.

Böylelikle bankanın önceki yıl sağlanan sendikasyonu çevirme oranı yüzde 67 oranında kaldı.

Diğer Haber

KAGİDER/Erdem: Türkiye’de kadınların yüzde 70’i işgücünün dışında

Sabancı Üniversitesi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliği ile hazırlanan "Türkiye’de Kadınların İşgücüne Katılımı" raporunda, kadınların istihdam edildikleri işlerin nitelik ve beceri taleplerine bakıldığında son on yılda...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir