Anasayfa / Ekonomi / TSB/Benli: Trafik sigortasında kalıcı çözümler için çalışıyoruz

TSB/Benli: Trafik sigortasında kalıcı çözümler için çalışıyoruz

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) açıklamasında görüşlerine yer verilen Atilla Benli, SEDDK açıklamalarını memnuniyetle takip ettiklerini aktararak, başta trafik olmak üzere güncel sorunların çözümü konusunda SEDDK ile uyum ve güç birliği içinde çalıştıklarını belirtti.

Zorunlu trafik sigortası konusundaki tespitlerini ve çözüm önerilerini büyük bir titizlikle hazırlayarak SEDDK’ya sunduklarını belirten Benli, “25 milyon araç sahibini ilgilendiren zorunlu trafik sigortasında kalıcı çözümler geliştirmek için çalışıyoruz. Zorunlu trafik sigortasının yanı sıra sağlık, BES, finansal sigortalar ve hayat sigortaları için de ayrı ayrı çalışma grupları oluşturduk.

70 üye şirketiyle TSB, ‘sigorta kıymet bilmektir’ ilkesi ışığında var gücüyle çalışıyor. Birliğimize üye şirketlerin yanı sıra çeşitli meslek örgütleri ile de iş birliği halindeyiz. Trafik sigortalarında önceliğimiz, halkımızın, sektörümüzün ve devletimizin çıkarlarını gözetmektir.” değerlendirmesinde bulundu.

“İzmir’in Kurtuluş Günü olan 9 Eylül vesilesiyle başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyorum. Böyle zorluklarla bağımsızlığına kavuşmuş bir ülkede, milli ekonominin güçlü kılınmasının ne denli kıymetli olduğunun bilincindeyiz” diye konuşan Benli, “Gerek zorunlu trafik sigortasında gerekse de diğer sigorta ürünlerinde milli çıkarlarımız, sigortalılarımızın ve sektörümüzün lehine ne varsa hayata geçirmek için durmak bilmiyoruz.” idalerini kullandı.

Diğer Haber

“BES 20. yılında 700 milyar lira fon büyüklüğünü aştı”

Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı Uğur Gülen, "Kurulduğu 2003 yılından itibaren istikrarlı büyümesini sürdüren Bireysel Emeklilik Sistemi'nin (BES) katılımcı sayısı Emeklilik Gözetim Merkezi’nin güncel verilerine göre 16 milyona yaklaşmış olup,...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir