Anasayfa / ihracat / U-ETDS webinarına lojistik sektöründen büyük ilgi

U-ETDS webinarına lojistik sektöründen büyük ilgi

Yüze yakın lojistik şirketi temsilcisinin katıldığı çevrimiçi seminerde, katılımcıların sisteme dair soruları da yanıtlandı.

UTİKAD yönetimine talip olan Geçmişten Geleceğe Ekibi, pandemi nedeniyle ertelenen seçimlere hazırlık çalışmalarını sürdürürken, sektöre ilişkin bilgilendirme toplantıları da organize ediyor.

1 Ocak 2021 tarihi itibariyle uygulamaya girecek Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS) sistemine ilişkin düzenlenen çevrimiçi etkinlikte, Geçmişten Geleceğe Ekibinde yer alan SGS TransitNet Genel Müdürü Mine Kaya ve SOFT İş Çözümleri Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ergin Kargalıoğlu güncel bilgileri katılımcılar ile paylaştı ve soruları yanıtladı.

Video konferans uygulaması Zoom üzerinden gerçekleştirilen ve yaklaşık yüz lojistik şirketi temsilcisinin katıldığı etkinlikte, sistemin kimleri kapsadığı, sağlayacağı faydalar ve veri girişinde dikkat edilmesi gereken konular ele alındı.

Etkinlikte konuşan Mine Kaya, uygulamanın devreye girmesiyle taşımacılık faaliyetinde bulunan firmaların taşıdıkları eşya, kargo ve yolcu hareketlerinin elektronik olarak gerçek zamanlı takibi, değerlendirilmesi ve denetiminin mümkün hale geleceğini söyledi. Kaya, sistemdeki yeni düzenlemelerle TİO Yetki Belgesi’ne sahip (R1 ve R2 Yetki Belgeleri dahil) firmaların U-ETDS Sistemine giriş yapma yükümlülüğünün kaldırıldığını açıkladı. Yük bildirme sorumluluğu ve yetkisinin yalnızca taşımayı gerçekleştiren firmaya (plakanın kayıtlı olduğu belge sahibi firmaya) verildiğinin altını çizdi.

Ergin Kargalıoğlu yaptığı konuşmada, Ulaştırma Elektronik Takip ve Denetim Sistemi (U-ETDS) beyanlarının e-devlet ya da bakanlık sistemleri ile entegre çalışan web servisleri aracılığıyla yapılabileceğini açıkladı. Araç ve sürücü bilgileri ile gönderici-alıcı ve yük bilgilerinin hareket saatinden sonra en geç 6 saat içinde sistemlere girilmesi gerekeceğini belirten Kargalıoğlu, bu sürenin kurye-kargo işletmecileri için kargo kabulünden sonra en geç 6 saat olarak düzenlendiğini belirtti. Tehlikeli madde taşıyan araçlar için ise beyan girişlerinin aracın hareketinden önce tamamlanması gerektiğini vurguladı. Kargalıoğlu, son düzenlemeyle birlikte taşıma ücretinin bildirilme zorunluluğunun da kaldırıldığını açıkladı.

Uygulamanın devreye girmesiyle birlikte online denetlemenin artacağına da değinen Kargalıoğlu, sürücülerin çalıştığı sürelerden, araçların karbon salınımlarına ve çevreye etkilerine kadar sektöre ait birçok konuda istatistiki bilgi elde edileceğini ifade etti.

Sunumun devamında sektör temsilcilerinin sorularını yanıtlayan Ergin Kargalıoğlu ve Mine Kaya, toplantı katılımcılarına teşekkür etti.

 

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Bazı analizler Bitcoin’de 10 bin dolara işaret ediyor

Bitcoin'in Salı günü yaşadığı yükseliş FTX'in çöküşünün başka firmalara sıçrayabileceğine dair endişelerle gölgelenirken uzmanlar yaşanan iflas dalgasının henüz sona ermiş olmayabileceğini ve bazı analizlerin 10 bin dolara işaret ettiğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.