Anasayfa / Gizlilik Bildirimi

Gizlilik Bildirimi

[vc_row el_class=”td-ss-row”][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

Gizlilik Bildirimi

[/vc_column_text][vc_column_text]
Kuçuk Dergisi internet sitesine giriş yapmakla aşağıdaki koşulları kabul ettiğiniz varsayılacaktır,koşulları kabul etmiyorsanız lütfen internet sitesine giriş yapmayınız.

Kaucukdergisi.com web sitesinin yayın amacı okuyucularına haber sağlamaktır.
Site sayfalarını,şahsi herhangi bir bilgi vermeden ziyaret edebilir,ürünlerimiz ve servislerimiz hakkında bilgi alabilir,haber okuyabilir,video izleyebilir ve diğer hizmetlerimizden yaralanabilirsiniz.

Şahsi bilgi verdiğiniz takdirde, (adres,e-mail,telefon,faks,demografik bilgiler veya müşteri numarası vb.) bu bilgiler,sizin haberiniz ve onayınız olmadan ya da yasal yükümlülük altında bulunmadığı sürece 3. kişi/kuruluşlarla paylaşılmayacaktır.
Bu bilgiler, en yüksek güvenlik ve gizlilik standartlarımızla korunacaktır.

Bu sitenin içerdiği tüm bilgilerin telif hakkı Kaucukdergisi.com’a aittir ve ilgili kanunla ulusal ve uluslararası mevzuat kapsamında hukuki koruma altındadır.
Kullanıcılar yaptıkları yorumlardan ve paylaşımlardan kendileri sorumludur yorumlar içerisinde kullanılan argo kelimeler,kişisel ya da kurumları karalama,rencide etme ve hak ihlali eden yorumlar ve benzeri paylaşımlardan ötürü çıkabilecek yasal sorunlardan tamamen yorumu yazan kullanıcı sorumludur.
Kaucukdergisi.com bu tür paylaşımların olmasına müsade etmeyeceği gibi olası bir hatadan kaynaklanacak kullanıcı taraflı hak ihlali içinde sorumlu değildir.

Gizlilik İlkeleri
Kaucukdergisi.com  internet sitesi kullanıcıların kişisel bilgilerini saklı tutar.
Kişisel bilgiler kullanıcının abonelik bilgilerden oluşur.Bu bilgiler 3. taraflı olarak açık değildir ve hiçbir surette başka bir yerde kullanılmaz ve paylaşılmaz.
Kaucukdergisi.com internet sitesine üye olduğunuzda size ait olan bilgileri gizlilik içerisinde muhafaza eder.Kaucukdergisi.com yazılım itibari ile sistem üzerinde sizden gelen bilgileri şifreleme yoluyla kaydeder ve bu bilgiler sistem yöneticimiz de dahil görünürlüğe kapalıdır. Kullanıcılara ait olan bilgiler güvenlik için sitemiz çalışanlarına da kısıtlanmış durumdadır ve sadece gerekli olduğu durumlarda gerekli kısımlara yetkili personelin erişimi mümkün kılınır.

Bilgi Paylaşımı
Kaucukdergisi.com internet sitesi sizden toplanan kişisel bilgileri sitemize bağlı olmayan 3. şahıslara/taraflara asla kiralamaz, satmaz veya paylaşmaz.
Kullanıcılara ait kişisel ve gizli bilgilerin tümü, güvenli elektronik sistemlerde standartlara uygun olarak saklanmaktadır.Kaucukdergisi.com kullanıcıların kişisel ve hassas bilgileri,kullanıcının onayı olmaksızın hiçbir isim altında,hiçbir nedenle açıklamamayı,söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla paylaşmamayı ve hiçbir surette kötüye kullanmamayı garanti eder.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_column_text]unnamed[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

DEKTROZ MONOHİDRAT

Dekstroz monohidrat, bir molekül kristal suyu içeren, saflaştırılmış ve kristallendirilmiş D-glikozudur. Nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Saf haliyle 100’lük bir dekstroz eşdeğerine sahiptir , bu da %100 saf dekstrozun başka maddelerle bir karışımın olmadığını gösterir.

Anhidrus ve monohidrat olmak üzere iki türü olan dekstrozun monohidrat türü; nişastanın hidrolizini takiben yapılan saflaştırma, evaporasyon ve kristalizasyon gibi işlemlerin sonucunda elde edilmektedir. Dekstroz anhidrusun elde edilmesi ise,  60 oC'nin üzerinde ürünün yeniden kristalize edilmesiyle gerçekleşmektedir.

Yüksek glisemik endeksi nedeniyle sindirilmesi kolay , tüketmek için güvenli ve uzun raf ömürlüdür. Fermente olabilen bir karbonhidrat kaynağı olan dekstroz ekonomik bir şeker kaynağıdır.

Fırıncılık ürünlerinde maya besin yeri bileşeni olarak görev yapan dekstrozun olmaması durumunda mayalar, hamurun kalitesine doğrudan etkileyecek şekilde nişasta ve gluteni kendilerine besleyici bileşen olarak kabul etmekte, bu durumda mayalama sürecinde önemli gecikmelere yol açmaktadır. Eğer maya besini olarak şeker kullanılırsa, maya tüketmeden önce bunu dekstroza dönüştürmek ihtiyacı duymaktadır. Bu durum, daha fazla miktarda maya kullanımına da yol açmakta, sonuçta fırınlama öncesi uzun süreli bekletmeden kaynaklanan ekmek somununun solgun ve tazelik kaybı yaşamasına da neden olmaktadır.

Fermente olabilecek bir karbonhidrat olan dekstroz, karbondioksit için de en ekonomik kaynağı oluşturmaktadır. 

Hazır gıda ürünleri, süt ürünleri, karbone edilmiş içecekler, reçel ve jölede de yaygın şekilde kullanım alanı bulan dekstrozun sukroza göre en büyük avantajı, ılımlı bir tatlılığa sahip olması ve gıdaya özgü aromayı yok etmemesi ve sukroz kadar güçlü koruyucu etki göstermesi sayılabilmektedir. 

Karbonhidratlar içerisinde tek şekerli (monosakkarit) olan dekstroz, yüksek enerji kapasitesi sebebiyle, enerji içeceklerinde ve serumda yüksek oranda kullanılır. Dekstroz, oldukça hızlı emilme ve kana karışma özelliğine sahiptir.

Doktorlar, dekstroz monohidratı küçük çocukların beslenmesi, diyabetik hastalarında insülin şoklarına karşı, obezitenin tedavisinde, daha fazla fiziksel faaliyet gösterilen durumlarda kan şekeri düzeyinin ayarlanmasında kullanılmaktadır.

Bu özelliklerden dolayı dekstroz monohidrat, uygun vitamin ve minerallerle formüle edilerek fiziksel stres gibi durumlarda kullanılan preparatların bileşiminde yer almaktadır. 

Humektant olması, higroskopitesi ve sıkıştırılabilirlik gibi fonksiyonel özelliklere sahip olan dekstrozun anhidrat türü ise, düşük nem düzeylerinin sürdürülmesi gereken ürünlerde serbest suyu kontrol etmektedir.

Dekstroz, dehidrasyon tedavisinde de kullanılır. Vücutta metabolize edilip kaybolur ve serbest kalan su, hücre dışı ve hücre içi sıvı kompartmanındaki eksikliği tamamlar. Birincil su eksikliğinde, eksikliğin derecesine göre 3 litre veya daha fazla vermek gerekebilir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com