Anasayfa / Genel / 1 milyon 150 bin TL’lik ödeme: İş yok, her ay 5 Bin TL huzur hakkı var!

1 milyon 150 bin TL’lik ödeme: İş yok, her ay 5 Bin TL huzur hakkı var!

Çamlıca Kulesi için kurulan ve bu kuledeki işlemler dışında hiçbir hizmet alanı bulunmayan, sadece üç çalışana sahip Kule AŞ’de yönetim kurulu üyelerine her ay 5’er bin TL huzur hakkı ödendi.

 Şirketin bir yılda yönetim kurulu üyelerine ve personeline yaptığı ödeme tutarı 1 milyon TL’yi geride bıraktı

AKP döneminde yönetim kurulu üyeliklerine getirilerek ‘huzur hakkı’ adı altında ödemeler alan isimlere PTT yöneticileri de eklendi. Kule Verici Tesisleri İşletim ve Teknolojileri A.Ş’de (Kule A.Ş.) Yönetim Kurulu üyesi olan ve aralarında Bakan kardeşi bir ismin de bulunduğu PTT yöneticilerinin hiçbir iş ve işlem yapılmamasına karşın her ay 5 bin TL huzur hakkı aldığı ortaya çıktı. Tek toplantıya 67 bin TL maaş

Kule A.Ş. Sayıştay 2018 Denetim Raporu, 2018 yılının Nisan ayında tüm hisseleri PTT tarafından satın alınan, tek işlemi Çamlıca Kulesi’nin bakımı olan kurumun hizmet binası bile olmamasına karşın yöneticilerine ve üç çalışanına 1 milyon TL’yi aşkın maaş ödediğini ortaya koydu.

BAKAN’IN KARDEŞİ YİNE ORTADA

Rapora göre şirkette 2018 yılında bir genel müdür, iki genel müdür yardımcısı olmak üzere üç personel görev yaptı. Henüz teşkilat yapısı oluşturulmayan şirketin faaliyet göstereceği bir binanın da bulunmadığı, bunun yerine PTT’nin bir iş yerinde geçici olarak faaliyet gösterdiği bildirildi.

Raporun hazırlandığı 2018 yılında hiçbir iş yapamayan şirket, 2019 yılında ise Çamlıca Kulesi’nin işletilmesine yönelik bir protokol imzaladı. Başka bir iş yapmayan şirketin yönetim kurulunda ise PTT’de üst düzey görevli yedi isim yer aldı.

Bu isimler arasında görevden alınan PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, Bakan Fatma Betül Sayan Kaya’nın kardeşi Ömer Fatih Sayan, PTT Genel Müdür Yardımcısı Adil Zembat, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Basın Müşaviri Turan Özyanık ile PTT yöneticileri Yusuf Canbolat, Elvin Zehra Bozanoğlu ve Mehmet Tutaş yer aldı.

1.1 MİLYONLUK ÖDEME

Sayıştay raporuna göre, 2018 yılında şirketin yönetim kurulu üyelerine her ay 5 bin TL ‘huzur hakkı’ ödendi. Genel müdüre 15 bin TL, genel müdür yardımcılarına ise 10’ar bin TL maaş ödemesi yapıldı. Devletin kasasından bu ödemeler nedeniyle bir yılda toplam 1 milyon 150 bin TL çıktı.

GEREKSİZ DENETİME KİŞİ BAŞI 5 BİN TL

şirketin çalışanlarının ve faaliyet alanının uygun olmamasına karşın bağımsız denetim birimi kurularak denetim faaliyet gerçekleştirildiğini, bunun Türk Ticaret Kanunu’na aykırı olduğunu da bildirdi.

Şirketin sadece üç personelinin bulunduğunu, bu sayının bağımsız denetim birimi kurulması için yetersiz olduğunu bildiren Sayıştay, denetçilere 5’er bin TL huzur hakkı ödendiğini ve bu uygulamaya bir an önce son verilmesi gerektiğini de ifade etti.

Hüseyin Şimşek/Birgün

Etiketler:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

MAGNEZYUM OKSIT NEDİR?

Manyezitin 700- 1200oC ısıtılmasıyla %2,7 CO2 kapsayan kostik kalsine manyezit elde edilir. Hayvan yeminden uranyum karbonat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.