Anasayfa / Çalışma Hayatı / 175 milyar TL krediye kefalet geliyor!

175 milyar TL krediye kefalet geliyor!

Devletin kefil olduğu kredi kefalet miktarı 25 milyar TL’den 35 milyar TL’ye çıkıyor. Böylece piyasadaki 150-175 milyar TL arası bir kredi tutarına kefil olunabilecek. Bu düzenleme ile birlikte bankaların KOBİ’lere daha rahat kredi vermesi amaçlanıyor.

TBMM Başkanlığı’na AKP’li milletvekkilleri tarafından dün sunulan ve KOBİ’lere yönelik 150-175 milyar TL kredi kefaleti sağlaması beklenen kanun teklifinin bu hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlanması bekleniyor.TBMM’nin internet sitesinde yer alan teklif metnine ve yetkililerin verdiği bilgiye göre, teklifle kredi garanti kuruluşlarına sağlanan Hazine kefaleti 25 milyar TL’den 35 milyar TL’ye çıkarılıyor. Bu artış 150-175 milyar TL kredi kefaleti anlamına geliyor.TBMM yetkilileri, teklifin komisyonda görüşmelerine bu hafta başlamasının beklendiğini kaydetti.AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş da dün yaptığı açıklamada KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan kaynağın 35 milyar liraya çıkarılmasının KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla yapıldığını piyasaya ekstra 175 milyar TL finansal destek anlamına geldiğini belirtti.

 

.

 

Diğer Haber

Bakan Albayrak: Sanayide çarklar yeniden hızlanmaya başladı

Bakan Albayrak: Sanayide çarklar yeniden hızlanmaya başladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “Sanayide çarklar yeniden hızlanmaya başladı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir