Anasayfa / Çalışma Hayatı / 175 milyar TL krediye kefalet geliyor!

175 milyar TL krediye kefalet geliyor!

Devletin kefil olduğu kredi kefalet miktarı 25 milyar TL’den 35 milyar TL’ye çıkıyor. Böylece piyasadaki 150-175 milyar TL arası bir kredi tutarına kefil olunabilecek. Bu düzenleme ile birlikte bankaların KOBİ’lere daha rahat kredi vermesi amaçlanıyor.

TBMM Başkanlığı’na AKP’li milletvekkilleri tarafından dün sunulan ve KOBİ’lere yönelik 150-175 milyar TL kredi kefaleti sağlaması beklenen kanun teklifinin bu hafta TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülmeye başlanması bekleniyor.TBMM’nin internet sitesinde yer alan teklif metnine ve yetkililerin verdiği bilgiye göre, teklifle kredi garanti kuruluşlarına sağlanan Hazine kefaleti 25 milyar TL’den 35 milyar TL’ye çıkarılıyor. Bu artış 150-175 milyar TL kredi kefaleti anlamına geliyor.TBMM yetkilileri, teklifin komisyonda görüşmelerine bu hafta başlamasının beklendiğini kaydetti.AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş da dün yaptığı açıklamada KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla kredi garanti kuruluşlarına sağlanan kaynağın 35 milyar liraya çıkarılmasının KOBİ’lerin desteklenmesi amacıyla yapıldığını piyasaya ekstra 175 milyar TL finansal destek anlamına geldiğini belirtti.

 

.

 

Diğer Haber

“ABD Başkanı Biden hafta sonu başkanlık yarışından çekilebilir” iddiası

ABD Başkanı Joe Biden'ın 5 Kasım'daki başkanlık seçimindeki kampanyasını bu hafta sonu sona erdirebileceği iddia edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir