Anasayfa / Ekonomi / ABD Hazinesi borçlanma tahminini yükseltti

ABD Hazinesi borçlanma tahminini yükseltti

ABD Hazine Bakanlığı, bu yılın Ekim-Aralık ve gelecek yılın Ocak-Mart dönemlerine ilişkin borçlanma tahminlerini açıkladı.

Açıklamada, Hazine’nin bu yılın son çeyreğinde 550 milyar dolar borçlanmasının beklendiği belirtildi.

Aralık sonu nakit dengesinin 700 milyar dolar olacağının tahmin edildiği kaydedilen açıklamada, borçlanma öngörüsünün Ağustos’ta duyurulan tahminden 150 milyar dolar fazla olduğu aktarıldı.

Açıklamada, Hazinenin 2023’ün ilk çeyreğinde de 578 milyar dolar borçlanmasının ve Mart sonu nakit dengesinin 500 milyar dolar olmasının beklendiği bildirildi.

​​​​​​​Hazine’nin Temmuz-Eylül döneminde ise 457 milyar dolar borçlandığı belirtilen açıklamada, söz konusu çeyrek sonunda nakit dengesinin 636 milyar dolar olduğu bilgisi paylaşıldı.

Bakanlık, Ağustos’ta paylaştığı tahminde Hazine’nin üçüncü çeyrekte 444 milyar dolar borçlanmasının beklendiğini, eylül sonu nakit dengesinin 650 milyar dolar olacağının öngörüldüğünü duyurmuştu.

Diğer Haber

KAGİDER/Erdem: Türkiye’de kadınların yüzde 70’i işgücünün dışında

Sabancı Üniversitesi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) iş birliği ile hazırlanan "Türkiye’de Kadınların İşgücüne Katılımı" raporunda, kadınların istihdam edildikleri işlerin nitelik ve beceri taleplerine bakıldığında son on yılda...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir