Anasayfa / Sektör Firmaları / ABD’de e-ticarette “Siber Pazartesi” rekoru

ABD’de e-ticarette “Siber Pazartesi” rekoru

HANDE BERKTAN

ABD’de internetten alışverişte yüksek oranlarda indirimlerin uygulandığı Siber Pazartesi’nde bu yıl 11,3 milyar dolarlık satışla rekor kırıldı. Siber Pazartesi Günü’nün e-ticaret hacmi bu yıl geçen yılın aynı gününe göre yüzde 5,8’lik artış gösterdi.

Alışveriş sitelerindeki işlemleri analiz ederek e-ticaret hacmini ölçen Adobe Analytics’in açıkladığı sonuçlara göre, en çok satılan ürünler arasında oyuncaklar, oyun konsolları, legolar, Pokemon kartları, Dyson ürünleri, pusetler, Apple saatler, dronlar ve dijital kameralar yer alıyor. En çok satışın olduğu oyuncak grubundaki satışlar Ekim ayında normal bir güne kıyasla yüzde 452’lik artış gösterdi.

Bu yıl Şükran Günü’nde 5,29 milyar dolar ve Black Friday’de 9,12 milyar dolarlık e-ticaret hacmine ulaşılmıştı. Adobe Digital Insights’ın Başanalisti Vivek Pandya yaptığı açıklamada, “Perakendeciler bu sezon yoğun indirimle talebi artırmak için doğru kararı verdi ve çevrimiçi harcamaları beklenenden daha yüksek seviyelere çıkardı.” dedi.

Diğer Haber

Uzmanından “anjiyo ile inme tedavisi” değerlendirmesi

İSTANBUL (AA) - Medical Point Gaziantep Hastanesi Nöroloji Uzm. Dr. Hakan Bozkurt, beyin damarlarının aniden tıkanması ya da yırtılması neticesinde beynin hasar alması sonucu ortaya çıkan belirtilerin, 24 saat ya da daha uzun sürmesine İnme (Felç) adı ver...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir