Anasayfa / Ekonomi / ABD’yi dolandırmakla suçlanan Baran Korkmaz isyan etti: Herkeste bir Amerikan sevdası başladı, kimse de helal olsun demiyor

ABD’yi dolandırmakla suçlanan Baran Korkmaz isyan etti: Herkeste bir Amerikan sevdası başladı, kimse de helal olsun demiyor

İstanbul 10. Sulh Ceza Hakimliği, geçtiğimiz hafta ünlü iş adamı Sezgin Baran Korkmaz ve SBK Holding’in mal varlığına el koydu. Mahkeme gerekçe olarak ise Baran’ın ABD’nin Utah eyaletinde gerçekleşen bir dolandırıcılıkta elde edilen paraların Türkiye‘ye transferine aracılık etmesi gösterildi.

Karar sonrası Türkiye gündemine bomba gibi düşen Sezgin Baran Korkmaz, sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanmaya başladı. Geçtiğimiz hafta, memleketi Kars’ta boyacılık yaptığı günlere gönderme yaparak “Çayı koyun yeniden başlıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Bugün ise yeni bir açıklama yapan Korkmaz, şu ifadeleri kullandı: 

“Hakkımda yazılan çizilen tüm iddialar yalan ve hayal ürünüdür. Bu yalan haberleri servis edenler bilsinlerki hevesleri kursaklarında kalacaktır. Ülkeme, ülkemin ekonomisine, kalkınmaya, üretime yeni yatırımlara hız kesmeden devam edeceğim. Şu dönem gördüğüm en önemli şey insanların başkalarının başarılarından değil de başarısızlıklarından ya da batmasından keyif almaları. Bunun tek sebebi kötü kalpli fesat olmaları. Allah herkesin kalbine göre versin diyorum.

Merak ettiğim herkeste bir Amerikan sevdası başladı, kimse kardeşim helal olsun adama bak binlerce insan çalışıyor yüzlerce öğrenciye burs veriyor okullar hastaneler yaptırıyor bak adam her ay bitmeden yeni yatırım yapıyor demiyor. Neden? Çünkü kendileri yapamıyor.

Komik olanda bak foyası patladı diye gizli gizli konuşanların çoğu arka kapılar arkasında ülke batıyor yurt dışında şirketler aldık ayağına ülkeden para kaçıranlara inat, son kuruşumu ülkeme üretime istihdama yatıracağıma olan inancım azmim tamdır. Türkiye’ye yatırımın gelmesi ve gelmeye devam edeceği düşüncesi birilerini çok rahatsız etmiş olmalı ki, hepsi bir ağızdan gelen sermayeyi şaibeleştirmeye çalışıyor. Gelen her kuruş sermaye Amerikan otoritelerinin ve bankalarının izni ile gelmiştir.”

Diğer Haber

Okyanusların ısınması dünya çapında mercanların dördüncü kez ağarmasına sebep oldu

ABD Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA) ile Uluslararası Mercan Resifleri Girişimi, insan kaynaklı iklim değişikliği nedeniyle okyanusların ısınmasının mercan resiflerinin dünya genelinde dördüncü defa ağarmasına sebep olduğunu bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir