Anasayfa / Ekonomi / Ağaoğlu, Gayrimenkullerini satıp borçlarını ödüyor

Ağaoğlu, Gayrimenkullerini satıp borçlarını ödüyor

Şirketin borçları hakkındaki iddialarla ilgili konuşan Ağaoğlu, ”100 lira mal varlığım varsa, borcum 10 lirayı bulmaz. Çok fazla gayrimenkulümüz var. Bazılarını satıp likite döneceğiz. Önemli ekonomik hamlelere hazırlanıyoruz” açıklamasında bulundu.

Şirketin borçları hakkındaki iddialarla ilgili konuşan Ağaoğlu, ”100 lira mal varlığım varsa, borcum 10 lirayı bulmaz. Çok fazla gayrimenkulümüz var. Bazılarını satıp likite döneceğiz. Önemli ekonomik hamlelere hazırlanıyoruz” dedi. Sabah Gazetesi’nden Tuba Kalçık’ın yaptığı söyleşide, Ağaoğlu, 2016’ya kadar sıfır lira kredi borcu olduğunu şimdi bazı gayrimenkullerini satarak kredi borcunu kapattığını söyledi.

Ağaoğlu, çok fazla gayrimenkulü olduğunu ve bazılarını satıp likite döneceklerini açıkladı.

Muhabir Kalkçık’ın ,Seçim öncesi bazı işadamlarının paralarını yurt dışına götürdüğüne dair iddiaları olduğunu söylemesi üzerine Ağaoğlu şunları söyledi:

“Ben ülkemin ihtiyacı varken paramı dışarıya kaçırayım diyenlerden olmadım hiç. Ülkeme güvendim ve buraya yatırım yaptım. Bazı iş adamlarının özellikle yurt dışında ciddi miktarda gayrimenkul aldığına dair iddiaları ben de duydum. Ülkem yoksa benim canımın da, malımın da bir önemi yok. İşte Suriye’yi görüyoruz; oradaki insanların ne malının, ne canının kıymeti var. Ülkeme bir şey olduktan sonra mal varlığımın ne önemi var ki… ‘Türkiye’ye bir şey olursa’ diye yurt dışında gayrimenkul alıp kendimi garantiye almayı hiç düşünmedim. Milliyetçi bir adamım. Ülkemin tek bir taşını bile hiçbir şeye değişmem.”

Ağaoğlu, yeni ekonomi yönetimi hakkında  yaşanan sıkıntının yeni yönetimle birlikte ortadan kalkacağına inandığını belirterek,”Berat Albayrak, Enerji Bakanlığı döneminde de son derece icracı ve aktif bir bakandı, çok da güvenilir bir isim. Yeni dönemde de bunu devam ettireceğini düşünüyorum. Güçlü bir devlet olmamız için ekonomimizin de güçlü olması gerekiyor. Yeni sistemle birlikte ekonomimizin çok daha iyi bir noktaya geleceğini düşünüyorum” dedi.

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

AMB yetkilisinden şahin açıklama

Avrupa Merkez Bankası (AMB) Yönetim Konseyi Üyesi Robert Holzmann olası şoklar karşısında bankanın yeniden faiz artıracağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir