Anasayfa / Sektör Firmaları / Airbnb, yapay zeka şirketi GamePlanner.AI’ı satın aldı

Airbnb, yapay zeka şirketi GamePlanner.AI’ı satın aldı

HANDE BERKTAN

Tatil evleri ve konut kiralama hizmeti veren çevrimiçi teknoloji platformu Airbnb, yapay zeka şirketi GamePlanner.AI’ı 200 milyon dolara satın aldığını açıkladı.

Airbnb Kurucu Ortağı ve CEO’su Brian Joseph Chesky, GamePlanner ekibinin seçilmiş yapay zeka projelerini hızlandırmaya ve entegre etmeye odaklanacağını ekleyerek, “Yapay zeka, dünyamızı ömrümüzdeki diğer teknolojilerden daha hızlı bir şekilde değiştirecek, ancak onun insanlığı olumlu bir şekilde güçlendirdiğinden emin olmamız gerekiyor. Airbnb teknolojideki en hümanist şirketlerden biri ve Adam ve ekibiyle birlikte yapay zeka için en iyi arayüzlerden bazılarını geliştirebileceğimize inanıyorum.” dedi.

Chesky, yakın geçmişte Airbnb’ye yönelik yapay zeka hedeflerini açıkça belirtmiş ve gezginler hakkında bilgi sahibi olan ve onlara uyum sağlayan bir seyahat danışmanı oluşturmak için üretken yapay zekayı kullanmak istediğini söylemişti.

GamePlanner.AI kurucu ortaklarından Adam Cheyer, Apple’ın satın aldığı yapay zeka asistanı Siri’yi geliştiren firmanın kurucusu ve daha önce Apple’daki iPhone grubunda direktör olarak çalışmış bir mühendisti.

Diğer Haber

OYDER’den elektrikli araç düzenlemesine tepki

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneğ (OYDER) Ticaret Bakanlığı tarafından 29 Kasım'da çıkarılan “Bazı Elektrikli Araçların İthaline İlişkin Tebliğ” ile otomotive yatırım yapan yetkili satıcıların cezalandırıldığını ve iflasların kaçınılmaz olduğunu...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir