Anasayfa / Ekonomi / Altın fiyatları tepe taklak

Altın fiyatları tepe taklak

Arka arkaya gelen aşı haberleri sonrası ons altında yaşanan sert düşüş, iç piyasada dolar kurunda yaşanan yükseliş nedeniyle gram altının fiyatına yansımadı. Gram altın 465 TL seviyesinde işlem görürken, altının ons fiyatı gün içerisinde 1.816 dolara kadar geriledi.

Yaklaşık bir yıldır dünyayı etkisi altına alan ve milyonlarca insanın hayatını kaybetmesine neden olan corona virüsüne karşı, şirketlerin arka arkaya yaptığı aşı duyurusu, ons altın fiyatının sert düşmesine neden oldu. Salgın sürecinde 2 bin doların üzerine çıkan ons altın fiyatları 1.816 dolara kadar geriledi.

Ons altında yaşanan sert düşüşe rağmen gram altın fiyatları 465 TL seviyesinde bulunmaya devam ediyor. İç piyasada dolar kurunda yaşanan sert yükseliş gram altın fiyatlarının düşmesini engelliyor. Dolar/TL bugün tekrar 8 seviyesinin üzerine çıktı. Merkez Bankası’nın faiz adımları ve normalleşme adımlarından biri olan bankaları kredi vermeye zorlayan Aktif Rasyosu’nun kaldırılması dolar kurunda yaşanan yükselişi frenlemeye yeterli olmadı.

Diğer Haber

İstikbali göklerde arayan pilot adayları Gaziantep’te yetişiyor

Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde kurulan "Uçuş Eğitim Akademisi"nde ülkenin ihtiyaç duyduğu pilotlar yetiştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir