Anasayfa / Ekonomi / Antalyalı çiftçi, 1966 model traktörüne servet harcayarak hayalini gerçekleştirdi

Antalyalı çiftçi, 1966 model traktörüne servet harcayarak hayalini gerçekleştirdi

Antalya’nın Serik ilçesinde eski traktörlere tutkun olan çiftçi, 5 bin liraya aldığı 1966 model traktörü, 15 bin lira masraf ederek baştan aşağıya yeniledi ve çalışır hale getirdi.

Hayalini kurduğu traktöre kavuşmak için her gün Serik sanayi sitesinde ustalarla birlikte adeta mesai yapan traktör sahibi Yaşar Boncuk, “Yeni aldığım traktör, ustalarımız tarafından yapıldı. Traktörümüz 6 ileri 2 geri viteslidir. 35 litrelik mazot deposuna sahip” diye konuştu.

Traktör tutkunu çiftçi, aldığının 3 katı masraf yaptığı traktörü çalışır hale getirdi

Sanayi esnafı Ramazan Güner ise traktörün 1966 model ilk traktörlerden bir tanesi olduğunu belirterek, “Şimdiye kadar milletin arayıp da bulamadığı traktörlerden bir tanesi. Çiftçi kardeşlerimizin en kıymetlisi traktörüdür. Canını al traktörünü alma o derece çok kıymetlidir. Ondan dolayı bakımını yaptırdık sahibi 5 bin liraya aldı. 15 bin lira masraf etti bu hale getirdi. Şimdi gözü gibi bakıyor, evlatlarından ayırmıyor” şeklinde konuştu.

Traktör tutkunu çiftçi, aldığının 3 katı masraf yaptığı traktörü çalışır hale getirdiTraktör tutkunu çiftçi, aldığının 3 katı masraf yaptığı traktörü çalışır hale getirdiAntalyalı çiftçi, 1966 model traktöre aldığı fiyatın 3 katı masraf ederek hayalini gerçekleştirdi

 İHA

Diğer Haber

BM raportörleri: Gazze’deki okulların yüzde 80’inden fazlası yıkıldı veya hasar gördü

Birleşmiş Milletler (BM) raportörleri, İsrail'in yoğun saldırıları altında bulunan Gazze'deki okulların yüzde 80'inden fazlasının yıkıldığını veya hasar gördüğünü, Filistin'in eğitim sisteminin sistematik şekilde yok edildiğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir