Anasayfa / Ekonomi / Asya borsalarında toparlanma

Asya borsalarında toparlanma

Asya-Pasifik piyasaları Salı günü yaşanan büyük satışların ardından bölge genelinde toparlanma kaydetti.

Yatırımcılar, Avustralya’nın üçüncü çeyrek GSYİH rakamlarını ve Aralık ayında Japonya’ya yönelik Tankan anketini değerlendirdi; bu anket, büyük Japon üreticiler arasında ticari güvenin iyileştiğini gösterdi.

Japonya Merkez Bankası tarafından üç ayda bir gerçekleştirilen Tankan anketi, Japonya’daki ekonomik koşulları ölçmektedir ve anket sonuçları önemli bir ekonomik gösterge olarak kabul edilmektedir.

Aylık anketi, BOJ’un resmi anketinin öncü göstergesi olarak kabul ediliyor.

Avustralya’da S&P/ASX 200 endeksi üçüncü çeyrekte ekonomisinin yıllık bazda yüzde 2,1 büyümesiyle yüzde 1,44 yükseldi ve ekonomistlerin beklentilerini aştı.

Japonya’nın Nikkei 225 endeksi yüzde 1,64 yükselişle majör Asya endeksleri arasında yükselişe öncülük ederken, Topix yüzde 1,36 yükseliş kaydetti.

Güney Kore’nin Kospi endeksi yüzde 0,62 oranında değer kazanırken küçük ölçekli Kosdaq yüzde 0,83 oranında değer kazandı.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi bir yılın en düşük seviyesinden toparlanarak yüzde 0,43’e tırmanırken, Çin’in CSI 300 endeksi Salı günü dört yılın en düşük seviyelerini gördükten sonra yüzde 0,12 artış kaydetti.

Diğer Haber

Parolapara, dijital kartı Parola Sanal Card’ı tanıttı

- Parolapara Ürün ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ünal Uyar: - "Online alışveriş harcamalarının giderek artığı günümüzde Parolaparalılar, dijital dünyadaki güvenliklerini Parola Sanal Card ile sağlayabiliyor"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir