Anasayfa / Ayın Konusu / Tahribatsız test ekipman pazarında hedef 2022

Tahribatsız test ekipman pazarında hedef 2022

New York, NY – Avrupa Tahribatsız Test Ekipmanları pazarı tahmin döneminde yüzde 8.1’lik bir CAGR’de büyüyecek. Almanya, 2015’te büyük pazar payı yaptı. ReportLinker.com’un son raporuna göre tahmin dönemi boyunca hakimiyetini sürdürmesi bekleniyor. Ultrasonik testler, yüksek penetrasyon gücü ve doğruluğu ile birlikte dahili ve gizli kusur / süreksizliği algılama yeteneğine sahip olduğu için, ultrasonik test önde gelen segment olur ve maksimum pazar payı tutar. Bununla birlikte, sıvı penetrasyon testi, muhtemelen düşük maliyet ve kullanıcı dostu yaklaşımı nedeniyle tahmini sürede belirgin bir büyümeyi kaydeder. Endüstri sektörleri arasında,  2015 yılında büyük oranda hızla artan enerji santralleri ve bunlara dahil ekipmanların sayısı nedeni ile  enerji önde  gelen bir unsurdu;Bununla birlikte, tahmin döneminde otomotiv ve ulaşım en hızlı büyüyen segment olacaktır. Rapor, Avrupa’daki tahribatsız test ekipmanları pazarının benimsenmesini vurguluyor. Test yöntemine dayanılarak, tahribatsız test ekipmanları pazarı, ultrasonik test, radyografi testi, görsel muayene testi, manyetik parçacık testi ve elektromanyetik test, girdap akım testi, sıvı penetrant test ve diğerleri bölümlerine ayrılmıştır. Tekniğe dayanarak, pazar hacimsel muayene, yüzey muayenesi ve diğer bölümlere ayrılmaktadır. Uygulamaya göre, tahribatsız test ekipmanları pazarı petrol ve gaz, enerji ve güç, havacılık ve savunma, otomotiv ve ulaşım, altyapı ve diğer bölümlere ayrılıyor. Raporda yer alan ülkeler; Almanya, Birleşik Krallık, Fransa, Rusya, İspanya, İtalya ve Avrupa’nın geri kalanı. Raporda ana oyuncular, Olympus Corporation, Intertek Group, SGS S.A., Ashtead Technology, Mistras Grubu, General Electric, Magnaflux ve Yxlon International’ı içeriyor.

  Tahribatsız muayene testleri, demir-çelik sektörünün öncülük ettiği sanayileşme ile gelişmiş ülkelerde veya gelişmekte olan ülkelerde önemli bir yere sahiptir. Mühendisler tarafından imal edilen, üretilen her türlü demir ve demir dışı ürünlerin yanısıra bugün yaygınlaşmak olan polimer (yani plastik) ürünler ve kompozit ürünlerin istenilen özelliklerde olup olmadığı test edilmektedir. Mekanik testler (çekme, burma, sürtünme) ürüne zarar vermektedir. Bu yüzden çok büyük ve kompleks parçalarda mekanik testlerin uygulanması zordur. Ayrıca üretilen bir ürünün içinde oluşacak kılcal çatlakları ve olumsuz hataları tespit etmek bu yöntemler ile mümkün değildir. İşte bu yüzden tahribatsız muayene yöntemleri geliştirilmişti

 

 

Diğer Haber

Uzmanından kolorektal kanserin erken evre teşhisine yönelik öneriler

- Medicana Ataşehir Hastanesi Gastroenteroloji Uzmanı Doç. Dr. Mevlüt Kıyak: - "Genel olarak 50 yaş üstü kişilerde taramaya başlanmalı, kolorektal kanser için artmış riski olan kişilerde ise tarama programına 45 yaşında başlanmalıdır"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir