Anasayfa / Firmalar / Başakşehir’de iş yerinde korkunç patlama

Başakşehir’de iş yerinde korkunç patlama

İstanbul, Başakşehir sanayi sitesindeki iş yerinde hava tankı patladı. Patlamada iş yeri sahibi ölürken, 2 çalışan yaralandı. Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan atölye yangınına ve PİK Dökümcüler Sanayi Sitesindeki kazan patlamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Turan, “(Atölye yangını) Buradaki yangında herhangi bir can kaybımız ve yaralımız yok” diye konuştu.Başakşehir, Pik Dökümcüler Sanayi Sitesi’ndeki bir iş yerinde, çalışma sırasında hava tankında bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Olayda iş yerinde bulunan işyeri sahibi Fatih Çelik ile Rahmi Atalay ve Hakan Özcan isimli iki çalışan yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaralılar, olay yerinde yapılan ilk müdahalenin ardından ambulanslarla çevredeki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların tedavileri devam ediyor.

BAŞAKŞEHİR KAYMAKAMINDAN PATLAMA VE YANGIN AÇIKLAMASI

Başakşehir Kaymakamı Turan, “Buradaki yangında herhangi bir can kaybımız ve yaralımız yok. Arkadaşlarımız tüm unsurlarla beraber, AFAD, itfaiye, sağlık unsurları, emniyet mensupları hızlı bir şekilde müdahale ettiler. Herhangi bir yere sıçrama ihtimali olduğu ifade ediliyordu. Herhangi bir yere sıçrama olmadan kısa sürede yangını kontrol altına aldılar. Yangının neden çıktığıyla ilgili çalışmalar devam ediyor” şeklinde konuştu.

Kaymakam Turan, PİK Dökümcüler Sanayi Sitesindeki kazan patlamasına ilişkin, “Ayrıca bugün bu yangın haberini aldıktan kısa bir süre sonra da yine Başakşehir İkitelli PİK Dökümcüler Sanayi Sitesi diye adlandırdığımız bölgede bir patlama olduğunu öğrendik. Patlamanın tank imalatı yapan bir iş yerinde test yapılırken bir hava tankının kazanın test yapılırken patladığı ifade ediliyor. Patlar patlamaz aynı zamanda çalışan ve iş yeri sahibi olan şahsın yaralandığını ve hayati tehlike kaydıyla hastaneye derhal kaldırıldığını biliyoruz. 2 kişinin de şok geçirerek yaralandığı ifade ediliyor. Yaralı demişlerdi ama bizzat olay yerine gittiğimde oradaki çalışanların şok geçirdiğini ifade ettiler” ifadelerini kullandı.

Diğer Haber

Adalet Bakanı Tunç: 9. Yargı Paketi’yle ilgili çalışmamız son aşamaya geldi

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 9. Yargı Paketi'ne ilişkin çalışmalarda sona gelindiğini, paketin TBMM tatile girmeden gündeme getirileceğini bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir