Anasayfa / Ekonomi / Borsada düşüşler sonrası devre kesici uygulandı

Borsada düşüşler sonrası devre kesici uygulandı

Borsa dalgalı geçen günde kayıpların yüzde 5’e varması sonrası BIST 100 Endeksi’ne devre kesici uygulandı. Açıklamada saat 17.14.58 itibariyle endekse bağlı devre kesicinin tetiklendiği ve Pay Piyasasındaki tüm işlem sıralarında, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’ndaki Pay ve Pay Endekslerine dayalı sözleşmelerde ve Borçlanma Araçları Piyasasındaki (BAP) Pay Senedi Repo Pazarında işlemlerin geçici olarak durdurulduğu belirtildi.

Yapılan açıklamada işlemlerin Pay Piyasası’nda 18.01’de kapanış seansı ile VİOP Pay ve Pay Endeksleri’ne dayalı sözleşmelerde sürekli işlem yöntemiyle 18.08’de yeniden başlatılacağını aktarıldığı açıklamada Borçlanma Araçları Piyasası Pay Repo Pazarı’nda ise işlemlerin bugün yeniden başlatılmayacağı vurgulandı.

BIST 100 Endeksi en yüksek 5014 puanı gördüğü gün içinde yüzde 5’e varan kayıplar sonrası 4727 puan seviyesine geriledi.

Diğer Haber

Hayat Finans’tan 5 bin liraya kadar nakit iade imkanı

İSTANBUL (AA) - Hayat Finans, ihtiyaç kredisinden (ihtiyaç finansmanı) faydalanan müşterilerine kullanılan kredide 5 bin liraya kadar nakit iade ediyor. Bankadan yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin ilk dijital bankası Hayat Finans, şubesiz olmanın get...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir