Anasayfa / Blog / Bridgestone haklı davasını kazandı.

Bridgestone haklı davasını kazandı.

Bridgestone ,Çin ‘in Yüksek Halk Mahkemesinde, Çinli lastik üretici ,Triangle Tire Co ltd’ e  karşı ,lastik sırtı tasarım haklarını ihlal eden dava ile olumlu  karar alındığını  duyurdu.
   Triangle Tire ,Bridgestone’nun özel tasarım haklarına sahip olduğu çivili olmayan kış lastiklerinde  tırtıllı sırt desenlerini  kullanarak Çin’ de lastik üretiyor ve satıyordu.
   Bridgestone ,Ekim 2013 ‘te açtığı davada  Triengle Tire’nin faaliyetlerinin bir tasarım ihlali oluşturduğunu iddia etti.
Temmuz 2015 ‘te ,dava sonucunda ,Bridgestone tarafından yapılan savunma ile Triangle Tire’nin tırtıllı desen üretim ve satışından çıkarılarak, Bridgestone’ a zararının ödemesine karar verildi.Triengle Tire bu karara itiraz ederken,Jilin Eyaletindeki Yüksek Halk Mahkemesi Ocak 2016 ‘da ikinci bir duruşmada onayladı. Bridgestone için zafer olarak sonuçlandı.

    Haziran 2016 da , Triangle Tire ,  yeniden dava açılması için bir çağrı gönderdi. Eylül 2016 ‘da mahkeme ,Triangle Tire’nin temyiz başvurusunu kabul etmeyerek , Bridgestone’un iddiasını destekleyen ikinci duruşmanın uygun olduğuna karar verdi .

Bridgestone , fikri mülkiyetini korumaya kararlıdır. Patentleri,ticari markaları  diğer fikri mülkiyet haklarının herhangi bir şekilde yetkisiz kullanımını veya ihlalinde tepkisini sürdürecektir.

Bridgestone, ürünlerinde  emniyet ve kaliteyi ön planda tutarak  kazandığı marka değerini güçlendirmeye devam edecektir.(www.rubberworld.com)

Diğer Haber

Yönetmen Zeki Demirkubuz, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

İSTANBUL (AA) - Yönetmen ve senarist Zeki Demirkubuz, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde düzenlen söyleşide, öğrencilerle bir araya geldi.Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, BİLGİ Sinema Sohbetleri kapsamında CineSantral Öğrenci Kulübü işbirliği ile s...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir