Anasayfa / Dünya / CMA CGM, Güney Çin limanlarında kargo alımını durdurdu

CMA CGM, Güney Çin limanlarında kargo alımını durdurdu

Dünyanın en büyük dördüncü konteyner nakliye hattı olan CMA-CGM, 2021’in başlarında, feeder operatörleri tarafından verilen hizmetin pandemi kaynaklı durdurulması nedeniyle kargo rezervasyonlarını askıya aldığını duyurdu. Feeder gemiler büyük konteyner gemilerinin getirdiği konteynerlerı daha küçük limanlara götüren veya küçük terminallerden aldığı konteynerleri okyanus aşırı sefer yapacak gemilere yüklenmesi üzere ana limanlara götüren 0-1000 teus taşıma kapasitesi olan gemilerdir.

CMA-CGM’nin aldığı bu karar Çin’de artan ihracat taleplerinin gönderilmesini engelleyen, yine pandemi kaynaklı konteyner kıtlığı haberlerini takip ediyor. Hizmetler 5 Ocak ile 21 Şubat arasında askıya alındı!

CMA-CGM’nin Singapur ofisinin müşterilere yaptığı duyurusunda, Güney Çin ve Hong Kong feeder operatörlerinin faaliyetlerinin gemi mürettebatları için Covid-19 karantina gereklilikleri nedeniyle 5 Ocak ile 21 Şubat tarihleri ​​arasında askıya alındıının duyurulduğunu açıkladı. Bildiride, “Bu nedenle, CMA-CGM, Fujian eyaletindeki Fuzhou ve Hainan adasındaki Haikou da dahil olmak üzere en az 28 limanda kargo hizmetlerini geçici olarak askıya alacak.” dendi.

2021’de 12 Şubat’a denk gelecek olan ”Yeni Ay Yılı her sene Çin limanlarında tıkanıklığa yol açan bir haftalık bir tatil ile kutlanıyor.

Askıya alma işleminin, CMA-CGM yan kuruluşu olan CNC haricindeki tüm işlemler için geçerli olduğunun altı çizildi.

Yalnızca kuru yük için Nansha, Shekou ve Hong Kong üzerinden yapılan aktarımlar için ek ücretine tabi bazı feeder operatörleri istisna olarak listelendi.

Diğer Haber

Medical Point Gaziantep Hastanesi, Prof. Dr. İbrahim Bayram’ı kadrosuna dahil etti

İSTANBUL (AA) - Medical Point Gaziantep Hastanesi, akademisyenlerden oluşan uzman kadrosuna Çocuk Hematolojisi ve Onkolojisi bölümünden Prof. Dr. İbrahim Bayram'ı dahil etti.Hastaneden yapılan açıklamaya göre, Medical Point Gaziantep Hastanesi, akadem...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir