Anasayfa / Atilla Demir / DEVLET Sınav taahhütnamesine KHK’li olmama şartı konuldu

DEVLET Sınav taahhütnamesine KHK’li olmama şartı konuldu

Yeminli Mali Müşavirlik ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik sınavlarının taahhütnamesine KHK’li olmama şartı konuldu.

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği’nin (TÜRMOB) bu yılki 1’inci dönem yeminli mali müşavirlik sınavlarına başvurların başlamasıyla beraber KHK ile ihraç edilenlere engel konulduğu ortaya çıktı.

Cumhuriyet’ten Zehra Özdilek’in haberine göre, Nisan ayında Ankara’da yapılacak sınavın başvuru taahütnamesinde KHK’li olmama şartı yer aldı. Taahhütname sınava başvuru aşamasında başvurucuların karşısına çıkıyor.

Staj yapmak için sınava girmek isteyen bir KHK’li bir yurttaş, “Sınav başvurusu yapmak için önce sisteme üye olmak lazım, ben de öyle yaptım. İki aşamalı bir şey bu. Staj yapmak için sınava girmek gerekiyor. Stajı bitirdikten sonra da sınava giriliyor. Karşımıza çıkan ilk engel değil. 3 sene önce banka kartlarımız iptal edildi. Biz bunların hepsini kenara koyuyoruz. Zamanı gelince yargıya taşıyacağız” dedi.

Geçen ay 12 yıllık bir öğretmene KHK’li olduğu gerekçesiyle gönderilen havalenin banka tarafından verilmediği,  bir sigorta şirketi de aracına kasko yaptıran müşterisine KHK’li olduğu gerekçesiyle ödeme yapmamıştı. 

Diğer Haber

Milli Savunma Bakanı Güler: 30 kilometre güvenli hat zaten oluşturulmuş durumda

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, "30 kilometre güvenli hat zaten oluşturulmuş durumda. Ancak orada yapmamız gereken bazı işler daha var, onları çalışıyoruz. Irak'ta 30 kilometre güvenli hat, bunun düzenlemesi yapılmış durumda." dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir