Anasayfa / Ekonomi / Dolar TL karşısında tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı

Dolar TL karşısında tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı

Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından lira karşısında tüm zamanların en yüksek rakamına ulaşarak 7.47 TL’yi aştı.

Piyasalar güne Japonya’da yaşanan tarihi daralma haberi ile başladı. Japonya ekonomisi koronavirüs salgınında şirketlerin başlangıçta düşünülenden daha fazla hırpalaması sonucu ikinci çeyrekte yüzde 28,1 ile İkinci Dünya Savaşı sonrası en sert daralmasını kaydetti.

Dolar/TL, yeni güne yükselişle başlamasının ardından 7,4736 ile yeni tarihi zirve seviyeyi gördü.

Dolar endeksi, 5 iş günü üst üste süren yükselişini bugüne de taşıyarak şu dakikalarda yüzde 0,1 artışla 93,1 seviyesine çıktı. Avro/dolar paritesi ise yatay bir seyirle 1,18’un hemen üzerinde dengelendi.

Analistler, bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu, yurt dışında ise Euro Bölgesi’nde büyüme verisinin takip edileceğini belirterek, COVID-19 tedavisine ilişkin haber akışı ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere jeopolitik gelişmelerin gündemin odağındaki yerini koruduğunu söyledi.

Bu arada Merkez Bankası, 6 Ekim vadeli 10 milyar TL tutarında geleneksel yöntemli repo ihalesi açtı.

Diğer Haber

İsrail Gazze’de yüzlerce Filistinlinin toplu defnedildiği mezarlığı bombaladı

İsrail'e ait savaş uçakları, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı'nda daha önceki saldırılarda öldürülen yüzlerce Filistinlinin toplu olarak defnedildiği bir mezarlığı bombaladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir