Anasayfa / Bilgi Bankası / Dünya inşaat sektöründe, küresel silikon kullanımı yükselecek.

Dünya inşaat sektöründe, küresel silikon kullanımı yükselecek.

İnşaat sektöründe küresel silikon kullanımı 2022’de 7,7 milyar dolara ulaşacak.
İnşaat sektörü pazarındaki küresel silikon, 2015 yılında 5.748 milyon dolar değerinde olan Allied Market Research tarafından “İnşaat Sektörü Piyasasında Silikon: Küresel Fırsat Analizi ve Sanayi Tahmini, 2014-2022” başlıklı yeni bir rapora göre, 2022’de 7,739 milyon dolara ulaşacağı ve 2016’dan 2022 yılına kadar% 4,3’lük bir CAGR’de büyüyeceği tahmin edilmektedir. Silikon sıvılar bölümü, 2015 yılında toplam pazar payının üçte birinden fazlasını gerçekleştirdi.
İnşaat malzemesi olarak silikonlar son derece dayanıklıdır ve şiddetli hava koşulları, nem veya güneş ışığının neden olduğu bozulmaya direnebilirler. Silikonlar aynı zamanda dramatik cam cepheler veya eğimli ve asılı yapılar gibi yenilikçi mimari ve mühendislik yeteneklerini de etkinleştirir. Silikon kaplamalar boya yüzeylerine daha iyi yapışır, renk pigmentlerini yayar ve havadan ve lekelerden zarar görmemesine yardımcı olur. Dahası, sızdırmazlık malzemeleri yapı yapılarına esneklik katarken, malzemelerin rüzgar veya depremlerden kaynaklanan stres ve hareketi emmesine imkân sağlar. Buna ek olarak, silikon yapıştırıcılar nem ve sıcak ve soğuk havanın binalarda derzler ve çatlaklar yoluyla içeri girmesini önlemek için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, vulkanizasyon ve mülk iyileştirmesinde büyük miktarda harcamayla silikon üretimiyle ilişkili maliyet artışının endüstri üzerinde olumsuz etkileri olması beklenmektedir. Şu anda, inşaat sektöründe pazardaki küresel silikon, Asya-Pasifik ve LAMEA inşaat sektöründe hızla artan gelişme nedeniyle canlı fırsatlara tanıklık ediyor. Dahası, mükemmel termo-oksidasyon direnci sağlayabilen ve -60 ° C ila + 300 ° C aralığında işlemler yapabilen silikon sıvıları inşaat sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu sıvılar, bina yüzeylerinde suda çözünürlük, emülsiyon özellikleri, su iticilik, boya kabiliyeti, anti statik özellikler, yumuşatıcı özellikler ve kayganlık özellikleri sergiler. Buna ek olarak, poliüretana nihai köpüğün daha iyi izolasyon değerinin verilmesine yardımcı olmak için silikon sıvıları eklenir ve daha düşük köpük verimi veya daha düşük kurulum maliyetleri için kapsama alanı sağlar. Böylece, silikon akışkanlarının tahmin döneminde en yüksek büyümeye tanık olması bekleniyor. 2015 yılında silikon elastomerler hacmi açısından hacmin neredeyse yarısını oluşturdu. Altyapı gelişmelerindeki artışa yanıt olarak, inşaat sektöründeki silikonlar halihazırda dünya genelinde yüksek talep görüyor.
Ayrıca, inşaat sektöründeki silikon elastomer talebindeki artış, pazarın büyümesinden sorumlu belirleyici bir faktör olarak hareket etmektedir. Hacim açısından, elastomerler segmentinin analiz periyodu boyunca yüzde 4,5’lik en yüksek büyüme oranını göstermesi öngörülmektedir. Asya-Pasifik’in 2022’de liderliğini sürdüreceği tahmin ediliyor ve hacim bakımından yüzde 5,9’luk bir CAGR’de büyümesi öngörülüyor. Sızdırmazlık malzemeleri uygulama segmenti, 2015 yılında toplam pazarın yaklaşık beşte ikisini kapladı. Çin, 2015 yılında inşaat sektöründe pazarın toplam Asya Pasifik silikonunun yaklaşık dörtte birini işgal etti. Değer açısından, Japonya’nın bir CAGR’ında 2016’dan 2022’ye kadar yüzde 6,1. 2015 yılında, Asya-Pasifik ve Avrupa, inşaat sektöründe toplam silikonun yarısından fazlasını toplamış ve inşaat sektöründe silikon ürünlerine olan talebin artması nedeniyle bu eğilimi sürdürecek. , Özellikle Çin, Hindistan, Japonya, Brezilya ve diğer gelişmekte olan ülkelerde. Raporda ana şirketlerin arasında Silchem ​​Inc, ICM Products, Inc, Özel Silicone Products Incorporated, Wacker-Chemie GmbH, Evonik Industries AG, Hutchinson, Kemira Oyj, Quantum Silicones, Kaneka Corporation ve The Dow Corning Corporation bulunmaktadır

Diğer Haber

Uzmanından “yaşlılık karşıtı cilt bakımı” önerileri

- Medicana Sağlık Grubu Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Fatih Doğan: - "Eksfoliye edici serumlar, yavaş yavaş uzadıkça cilt hücresi yenilenme döngüsünü de destekleyebilir, nemlendirici serumlar ise cilt daha az doğal yağ ürettiğinden boşlukları doldurabilir"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir