Anasayfa / Çalışma Hayatı / DÜNYA KOAH GÜNÜNDE KAHYA KAUÇUK FABRİKASINDAN DUYARLILIK

DÜNYA KOAH GÜNÜNDE KAHYA KAUÇUK FABRİKASINDAN DUYARLILIK

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafindan Hendek’te bulunan Kahya Kauçuk fabrikası işçilerine yönelik “KOAH , tütün  ve tütün mamullerinin  zararları” konulu eğitim verildi.
Seminere Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör, Kahya Kauçuk Fabrikası sahibi Metin Kahya ve fabrika çalışanları katılım sağladılar. Özellikle Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı (KOAH)  ile tütün mamulleri arasındaki ilişkiyi vurgulayarak Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde bulunan “Sigara Bırakma Polikliniği” ne işçiler davet edildi.
İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz. Hemşire Deniz De Asis özellikle ülkemizde ve dünyada KOAH’a bağlı ölümlerin üç kat arttığını ifade eden bir sunum gerçekleştirdi. İşyerlerinde toksik kimyasallara, partiküllere,  kirli havaya maruz kalan işçilerde KOAH gelişme riskinin fazla olduğunu ifade eden Asis, ülkemizde ve dünyada  çalışanların  gelişen endüstriyle birlikte bedensel ve ruhsal sağlığını tehdit eden faktörleri azaltmanın önemli olduğunu ve sağlıkla verimlilik ilişkisinin öneminden bahsetti.
İlçe Sağlık Müdürlüğü bölgesel ve solunumsal hastalık yükünü azaltmak için özellikle çalışanların ve işçilerin eğitimlerini destekleyerek toplumun sağlığını koruyucu çalışmalarına devam ediyor.

Diğer Haber

7. Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi 2 Ekim’de başlıyor

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) tarafından bu yıl 7'ncisi düzenlenecek Türkiye Sermaye Piyasaları Kongresi ve Dünya Yatırımcı Haftası, 2-6 Ekim'de çevrim içi paneller ile gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir