Anasayfa / Çalışma Hayatı / DÜNYA KOAH GÜNÜNDE KAHYA KAUÇUK FABRİKASINDAN DUYARLILIK

DÜNYA KOAH GÜNÜNDE KAHYA KAUÇUK FABRİKASINDAN DUYARLILIK

Hendek İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafindan Hendek’te bulunan Kahya Kauçuk fabrikası işçilerine yönelik “KOAH , tütün  ve tütün mamullerinin  zararları” konulu eğitim verildi.
Seminere Hendek İlçe Sağlık Müdürü Uz. Dr. Burcu Başaran Güngör, Kahya Kauçuk Fabrikası sahibi Metin Kahya ve fabrika çalışanları katılım sağladılar. Özellikle Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı (KOAH)  ile tütün mamulleri arasındaki ilişkiyi vurgulayarak Hendek Sağlıklı Hayat Merkezi bünyesinde bulunan “Sigara Bırakma Polikliniği” ne işçiler davet edildi.
İlçe Sağlık Müdürlüğünden Uz. Hemşire Deniz De Asis özellikle ülkemizde ve dünyada KOAH’a bağlı ölümlerin üç kat arttığını ifade eden bir sunum gerçekleştirdi. İşyerlerinde toksik kimyasallara, partiküllere,  kirli havaya maruz kalan işçilerde KOAH gelişme riskinin fazla olduğunu ifade eden Asis, ülkemizde ve dünyada  çalışanların  gelişen endüstriyle birlikte bedensel ve ruhsal sağlığını tehdit eden faktörleri azaltmanın önemli olduğunu ve sağlıkla verimlilik ilişkisinin öneminden bahsetti.
İlçe Sağlık Müdürlüğü bölgesel ve solunumsal hastalık yükünü azaltmak için özellikle çalışanların ve işçilerin eğitimlerini destekleyerek toplumun sağlığını koruyucu çalışmalarına devam ediyor.

Diğer Haber

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener olağanüstü kurultayda aday olmayacağını açıkladı

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, partisinin 27 Nisan'da toplanacak seçimli olağanüstü kurultayında aday olmayacağını açıkladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir