Anasayfa / Dünya / Dünyanın en büyük konteyner gemilerini ONE alacak

Dünyanın en büyük konteyner gemilerini ONE alacak

Ocean Network Express (ONE), dünyanın en büyük konteyner gemilerinin inşası ve kiralanması için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Ocean Network Express Imabari Shipbuilding iştiraki Shoei Kisen Kaisha ile altı 24.000 teu yeni inşa ultra büyük konteyner gemisinin 15 yıllığına kiralanması için anlaşma imzaladığını duyurdu.

Dünyanın en büyükleri olacak konteyner gemilerinin kapasitesi 24.000 TEU’dan fazla olacak, bu da gemilerin taşıyabileceği maksimum yükün dünyada mevcut en büyük gemilerden yüzde 20 daha fazla olacağı anlamına geliyor.

Yeni inşa edilecek gemiler 2023 ve 2024’te teslim edilecek. Anlaşmada 6 adet ultra büyük konteyner gemisinin yer aldığı belirtildi. Yeni gemiler Imabari Shipbuilding konsorsiyumu ve Japan Marine United Corporation tarafından inşa edilecek.

ONE, anlaşmayı hakkında yaptığı açıklamada; “Bu yeni sınıf gemiler, filomuzun rekabet gücünü daha da artırmak için büyük, modern ve yakıt açısından verimli gemiler sunma stratejimiz doğrultusunda attığımız bir adımdır.” ifadelerini kullandı.

ONE, 24.000 TEU’yu aşan kapasiteye sahip altı yeni ULCS’nin, kargo kapasitesini en üst düzeye çıkarmayı ve yakıt tüketimini en aza indirmeyi amaçlayan son teknoloji bir gövde tasarımı sayesinde daha düşük karbon emisyonu salacağını belirtti. Gemiler ayrıca IMO’nun emisyon düzenlemelerini karşılamak için egzoz gazı temizleme sistemleri ile donatılacak.

Şu anda ONE’ın sahip olduğu en büyük gemilerin Mitusi O.S.K. hattında faaliyet gösteren 2017 ve 2018 inşa Triumph sınıfı 6 gemi olduğu ve bu gemilerin  yaklaşık 20.000 TEU kapasiteli 210.000 DWT olduğu biliniyor.

ONE’ın duyurusu, Hapag-Lloyd’un altı ultra büyük konteyner gemisi sipariş ettiğini bildiren benzer bir açıklamanın ardından geldi.

Nisan 2020’de tanıtılan HMM Algeciras, şu anda yaklaşık 24.000 TEU nominal kapasiteye sahip dünyanın en büyük konteyner gemisi olarak kabul ediliyor, ancak bugüne kadarki en büyük yükü 20.000 TEU’nun biraz altındaydı.

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

Diğer Haber

Fiyat İstikrarı Komitesi’nin kurulmasını içeren kanun yürürlüğe girdi

Vergi Usul Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kanunla, Fiyat İstikrarı ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.