Anasayfa / Ekonomi / Durmuş Yılmaz: Zaman daralıyor, hızlı adım şart

Durmuş Yılmaz: Zaman daralıyor, hızlı adım şart

Merkez Bankası’nın eski başkanı ve İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz , ekonomideki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Durmuş Yılmaz, “Zaman giderek daralmakla birlikte tedbir almaya imkân verecek bir hareket alanı var. Maliyeti artırmamak için hızlı hareket edilmeli” dedi.

Yılmaz, ekonomideki gidişata ilişkin hızla adım atılması gerektiğini belirterek şunları söyledi: “Zaman giderek daralmakla birlikte, önümüzde ekonominin yeniden dengelenmesini sağlayacak tedbirler almaya imkân verecek bir hareket alanı var. Olanları geriden takip edip, çözüm maliyetini artırmamak adına karar alıcıların hızlı hareket etmeleri gerekmektedir. Meclis, kamu harcamalarının kısılması, yatırımların belli sektörlere ağırlık verilmesi gibi sözde reform dikte edici kurumların kapısına muhtaç olmadan, kendi öz irademizle alınacak her türlü tedbire destek vermeye hazırdır”

Kurumsal yapıları güçlendirerek, kaynak dağılım politikalarını gözden geçirip erken içine düştüğümüz sanayisizleşme sürecine son verilmesi gerektiğini vurgulayan Yılmaz, bu durumu yeni hikaye olarak adlandırdı.

Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:

“Çok tükettiğimiz ama hiç üretmediğimiz veya az ürettiğimiz ara malı ve ham madde üretimini gerçekleştirip imalat sanayinin ithalat bağımlılığı makul seviyelere indirilmelidir. Dışarıdan temin ettiğimiz finans kaynaklarını uluslararası ticarete konu döviz kazandırıcı mal ve hizmet üretimine yönlendirmemiz orta ve uzun vadede bize içinde bulunduğumuz sıkıntılardan çıkış yolunu gösterecektir. Bunları yapmamız durumunda başkalarının tasarruflarını kiralama ihtiyacımız da azalacak veya sona erecektir.”

Kaucukdergisi.com

Diğer Haber

ANTİMON OKSİT KULLANIM ALANLARI

ANTİMON TRİOKSİT = ANTİMON OKSİT CAS Numarası: 1309-64-4 EC Numarası: 215-175-0 MDL Numarası: MFCD00011214 Moleküler …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir