Anasayfa / Genel / Ekmekçioğulları Metal Kimya işçileri üretimi durdurdu

Ekmekçioğulları Metal Kimya işçileri üretimi durdurdu

Ekmekçioğulları Metal Kimya işçileri üretimi durdurdu.

Çorum’da Ekmekçioğulları Metal-Kimya fabrikası işçileri, sendikalı işçilerin işten çıkarılmasını kabul etmeyerek üretimi durdurdu.

Çorum’da Ekmekçioğulları Metal-Kimya fabrikasında işçiler, sendika üyesi olan arkadaşlarının işten çıkarılmasını kabul etmeyerek üretimi durdurdular.

Ekmekçioğulları işçileri, Birleşik Metal-İş Sendikası’na üye olmaları ve sendikanın işçileri temsil etme çoğunluğunu kazanması sonrasında gece ve sabah vardiyalarında işten çıkarıldı. “İşten çıkarmalar yasaklandı” nutuklarının atıldığı salgın döneminde patronlar işten çıkarmak için 4857 sayılı kanunun 25/2 fıkrasını gerekçe gösterebiliyorlar. Yani “Ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller” gerekçe göstererek işçi çıkarabiliyorlar.

Patronlar için, işçilerin sendikalı olması ve işyerinde yetki alacak kadar örgütlenmeleri “ahlak ve iyi niyet kurallarına uymamak” ile eş anlamlı olacak ki sabah vardiya girişinde işçiler retina okuyucudan geçemedikleri için işten çıkarıldıklarını öğrenmiş oldular..

Diğer Haber

Dışişleri Bakanı Fidan, PKK’nın Avrupa’daki saldırılarına ilişkin soru önergesini yanıtladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Yaşanan olaylar, PKK'nın Avrupa'da faaliyet gösterdiği ülkelerde kamu düzenine tehdit teşkil ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur." değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir