Anasayfa / Ekonomi / Ekonomist Atabay, yeni konut paketlerini değerlendirdi: Otobanda zincirleme kaza

Ekonomist Atabay, yeni konut paketlerini değerlendirdi: Otobanda zincirleme kaza

Konut paketi beklendiği gibi fiyatları tırmandırdı. Bakan Nebati, “Fahiş fiyata izin vermeyeceğiz” derken Ekonomist Atabay ‘zincirleme kaza’ yorumu yaptı.

Giderek büyüyen barınma sorununa karşı iktidarın sunduğu 3’lü paket emlak fiyatlarını daha da tırmandırdı. Hükümet cephesinden yine benzer açıklama geldi: Fahiş fiyatlara müsaade etmeyeceğiz. Gıda fiyatlarında marketleri hedef gösterilirken bu kez de emlak sahipleri ve firmalar zamlardan sorumlu tutuldu.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati önceki akşam sasyal medya hesabından “Birtakım fırsatçıların konut fiyatlarında gerçekleştirdiği “fahiş” artışları yakından takip ediyoruz. Asla müsamaha göstermeyeceğiz” yorumu yaptı. Açıklamaya ekonomistlerden tepki geldi.

Ekonomist Güldem Atabay “Hükümetin yaptıkları otobanda zincirleme kaza. Faiz politikasıyla yanlış bir şey başlatıldı. Enflasyonu yüzde 25 30’lara düşürebileceklerdi. Artık bu da çözümsüz” dedi.

Açıklanan konut paketinin söz edilen kitlede talep yaratmasının mümkün olmadığın savunan Atabay, şunları söyledi: TL’nin itibarsızlaşması sorununa konuttan çözüm aranıyor. Bütün bu yapılanlar ise konut fiyatlarını yüzde 25-30 yükseltti. Bakan ise sektör temsilcileriyle görüşeceğini açıkladı. Yapmacık yöntemlerle sektör temsilcileriyle görüşüp “Fiyat düşürün” diyecekler. Bir yandan fiyat artışlarına izin vermeyeceğiz diyor. Piyasaya böyle her şekilde müdahale edemezsiniz. Konut sahiplerini bireyler ve firmalar oluşturuyor. Hadi firmalara bir şekilde müdahale ettiniz, bireylere nasıl edeceksiniz?

POLİSİYE ADIMLA OLMAZ

Güldem Atabay, ekonomik sorunların içinden çıkılmaz bir hale geldiğini savunarak “ Böyle bir yangın varken ucuz krediyle konut talebi yaratmak enflasyonu körükler. Konut asıl sorunun sadece bir parçası. Bunları çözmek için ekonomi politikaları uygulamak yerine polisiye adımlar atıyorlar” dedi.

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
2. Ahır zeminin ıslatılması
3. Pars ın ahır zeminine serpilmesi
4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.kauçukdergisi.com

Diğer Haber

Ankutsan Adana’da yeni fabrikasının üretim rekorunu kutladı

- Ankutsan Yönetim Kurulu Başkanı Rüstem Kesgi: - "Bu fabrika aslında her şeyin ilkinin yaşandığı, her şeyin ilkini yaptığımız, bizi de gururlandıran çok müthiş bir fabrika oldu. İnşallah hedefimiz günlük 1000 tonu yapacağız"

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir