Anasayfa / Bilgi Bankası / Etil ve Metil Alkolü tesbit eden Pars Pro

Etil ve Metil Alkolü tesbit eden Pars Pro

Ülkemizde yaşanan sahte alkol zehirlenmelerinden kaynaklı ölümlerin yaşanması üzerine arge ve kimyasala ürünler üretip pazarlayan DMRSÜREN Kimya Pars Pro adlı etil ve metil alkolü ayırt eden alkol test kiti geliştirdi.

PARS ALKOL TEST TÜPÜ

KULLANIMI KOLAY

TEST BİZE NE SAĞLAR?

ALCOTES ‘’ TARIMSAL KÖKENLİ ETİL ALKOL ‘’ İLE DİĞER ALKOL TÜRLERİNİ ( METİL ALKOL) AYIRT ETMENİZİ SAĞLAYAN PRATİK VE GÜVENİLİR BİR KİTTİR.

SAĞLIKLI SONUÇ ALABİLMEK İÇİN KULLANIM TALİMATLARINA UYULMASI GEREKLİDİR.

TEST SU İLE VEYA SU İLE KARIŞTIRILAN ALKOLLÜ İÇECEKLERLE KULLANILMAMALIDIR. BU UYGULAMA KULLANICIYA DOĞRU SONUÇ VERMEZ. HER TEST KİTİ TEK KULLANIMLIKTIR. KULLANIM HATALARINDAN KAYNAKLANAN PROBLEMLER, KULLANICIYA AİTTİR.

ÇOCUKLARDAN UZAK TUTULMALIDIR.

KAPAĞI AÇILMAMIŞ BİR TEST KİTİNİN DAYANIKLILIK SÜRESİ NORMAL ŞARTLAR ALTINDA 2 YILDIR.


TEST NASIL KULLANILIR?

1-TÜPÜ VİDALI KAPAK YARDIMI İLE DİK KONUMDA AÇILIR VE İÇERİSİNDE BULUNAN TOZ BİLEŞİK ÜZERİNE, TÜPTE İŞARETLİ ÇİZGİ 3 ml OLANA KADAR TEST EDİLECEK ALKOLDEN BİR ENJEKTÖR YARDIMI İLE DOLDURULUR.

2-TÜP 30 SANİYE İYİ BİR ŞEKİLDE ÇALKALANIR VE DİK KONUMDA DURULANMAK İÇİN DÜZ BİR ZEMİN ÜZERİNE YERLEŞTİRİLİR VE GÖZLEMLENMEYE BAŞLANIR.

3-TEST BİTTİKTEN SONRA TÜP SU İLE YIKANIR VE UYGUN BİR ATIK TOPLAMA ALANINA ATILIR.

TEST SONUÇLARI NEDİR VE NASIL YORUMLANIR ?

TÜP İÇERİSİNE EKLENEN ALKOL ‘’TARIMSAL KÖKENLİ ETİL ALKOL ‘’ İSE TÜP İÇERİSİNDEKİ SIVI ŞEFFAF RENKLİ TONLARDA BİR GÖRÜNÜM VERİR, TEST TÜPÜNÜN ALTINDA REAKTAN BULUNUR.

TÜP İÇERİSİNE EKLENEN ALKOL ‘METİL ALKOL ‘’ İSE TÜP İÇERİSİNDEKİ SIVI BULANIK RENKLİ BİR GÖRÜNÜM VERİR TÜPÜN ALTINDA REAKTAN YOKTUR.

YOUTUBE SAYFAMIZDAN YANMA REAKSİYONUNU İZLEYİP TESTİ SİZDE UYGULAYABİLİRSİNİZ.

TÜPLERİ İYİCE ÇALKALAYIP BİR KABA BŞALTARAK YAKMA SAĞLANDIĞINDA ETİL ALKOL MAVİ-SARI

METİL-ETİL KARIŞIMINDA MAVİ İÇİNDE YEŞİL DALGALANMALAR

METİL ALKOLDE YEŞİL

RENK GÖZLENİR.

www.kimyadeposu.com

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

Manganez Nedir, Nerelerde Kullanılır? Özellikleri Nelerdir?

Manganez hayatınızda sıklıkla kullandığınız ya da duyduğunuz bir kelime olmayabilir. Manganezin kullanım alanlarının nereler olduğu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.