Anasayfa / Genel / Eyüpsultan’da bir yılda 9 yeni park hizmete girdi

Eyüpsultan’da bir yılda 9 yeni park hizmete girdi

Dünya genelinde yaşanan pandemi sürecinde de çalışmalara aralıksız devam eden Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Başkan Deniz Köken yönetiminde yeni nesil modern çocuk oyun grupları, dış mekan spor aletleri, oturma alanları, yürüyüş parkurları ile 7’den 70’e herkese hitap edecek yeşil alanlar oluşturdu.

Bu kapsamda Eyüpsultan Belediyesi’nin çalışmaları ile çocukların ve yetişkinlerin, daha sağlıklı, daha rahat ortamlarda vakit geçirebilecekleri, spor yapabilecekleri 9 adet yeni park hizmete alındı. Bu parklar ile birlikte ilçede toplam park sayısı 188’e yükseldi.

Eyüpsultan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün ilçe genelinde yaptığı yoğun çalışmalar neticesinde var olan 9 parkın; duvarları, zeminleri, yürüyüş parkurları, mobilyaları, çocuk oyun grupları ve oturma alanlarında eksik malzeme ihtiyacı karşılandı; var olan ve yıpranan malzemelerde/alanlarda ise yenileme çalışmaları gerçekleştirildi. Günlük olarak 430.15 m2 park alanı ve 92.556 m2 yeşil alanın sulama, temizlik, bakım ve onarım vb. işlemleri yapıldı.

Ağaçlı Mahallesi ve Kemerburgaz mevkinde bulunan 33.000 m2′ lik lavanta bahçesi hizmete alınırken, Odayeri Mahallesi’nde olan 700 m2’lik sera tamamlandı.

Yeni Yürüyüş Parkurları Yapıldı ve Revize Edildi

Parkların fonksiyonelliklerini ve işlevselliklerini arttırmak amaçlı bir Nefes Parkı’nda 200 metre uzunluğunda yürüyüş parkurunun revizesi tamamlanırken, Yeşilpınar Bölge Parkı’nda 513 metre uzunluğunda yeni bir yürüyüş parkuru daha hizmete sunuldu. Yeşilpınar Bölge Parkı’nın oyun grupları, fitness aletleri, kauçuk zeminleri tamamen yenilenirken, Gülbahar Parkı’na ise bir adet top sahası yapıldı.

Budama 2962 adet, Gübre 20850 kg, Çalıların Budanması 6500 m2 , Ot Biçimi 214.408 m2, Ağaç ve Çalı Dikimi 26381 adet, Mevsimlik Çiçek Dikimi 456.720 Adet, Hazır Rulo Çim Serimi 5975 m2, Kauçuk Zemin Yapımı 5119 m2Bordür Yapımı 1854 m, Çatılı Piknik Masası Yapımı 10 Adet

Çırçır – 2. Türbe Sokak Parkı, Çırçır – Betül Sokak Parkı, Emniyettepe – Mehtap Caddesi Parkı, Esentepe – Erhan Sokak Parkı, Karadolap – Karadolap Kreş Bahçesi, Merkez – Kaşgari Camii Parkı, Rami Yeni – İmam Rüstem Sokak Parkı, Sakarya – Atik Sokak Parkı, Yeşilpınar – Mustafa Parlakkılıç Mesire Alanı

Diğer Haber

Zorlu Yenilenebilir Enerji’nin halka arzında son viraj

Zorlu Enerji CEO’su Sinan Ak katıldığı Bloomberg HT yayınında "Zorlu Yenilenebilir Enerji'nin halka arzı için 10 gün içinde başvuracağız" dedi. Ak, şu anda önceliklerinin rasyoları düzeltmek olduğunun altını çizdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir