Anasayfa / Ekonomi / General Motors, Twitter’daki ücretli reklamlarını durdurdu

General Motors, Twitter’daki ücretli reklamlarını durdurdu

HANDE BERKTAN

Amerikan otomotiv üreticisi General Motors (GM), milyarder girişimci ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın sosyal medya platformu Twitter’ı 44 milyar dolara satın alımını tamamlamasının ardından sosyal medya platformundaki ücretli reklamları geçici olarak durdurma kararı aldı.

Şirketten yapılan açıklamada “Yeni mülkiyetleri altındaki platformun yönünü anlamak için Twitter ile etkileşim halindeyiz. Bir medya platformunda önemli bir değişiklikle normal iş akışında olduğu gibi, ücretli reklamlarımızı geçici olarak durdurduk. Twitter’daki müşteri hizmetleri etkileşimlerimiz devam edecek” denildi.

TechCrunch, ABD’li otomobil üreticisinin kararını doğruladı.

GM’nin toplam reklam bütçesinin yüzde kaçının Twitter’a ayrıldığı belli değil. Bir çok otomobil üreticisinin ücretli reklamları tercih etmeseler de Twitter’da hesapları var.

Musk, bu hafta başında kişisel Twitter hesabına sosyal medya platformunu yönetmeye yönelik yaklaşımı hakkında bir not yayınlayarak reklamcıların korkusunu bastırmaya çalıştı. Elektrikli araç satışlarında Tesla ile rekabet etmeye ve hatta aşmaya çalıştığı için Musk’ın vaatleri GM için yeterli olmayabilir.

Diğer Haber

Liderlerin Kurban Bayramı programı belli oldu

Türkiye, Kurban Bayramı'nı karşılamaya hazırlanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz ile siyasi parti genel başkanlarının bayram programları belli oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir