Anasayfa / Bilgi Bankası / Global kauçuk işleme kimyasalları piyasasında beklenti yüksek

Global kauçuk işleme kimyasalları piyasasında beklenti yüksek

Şeffaf Pazar Araştırması’nın son raporuna göre, küresel kauçuk işleme kimyasalları piyasası 2015 yılında 3.420 milyar dolar değerinde ve 2024 yılında 5.159 milyar dolara ulaşması bekleniyor Kauçuk işleme kimyasalları pazarı antidegradanlar, hızlandırıcılar, stabilizatörler, vulkanize ajanları ve diğerlerine ayrılmıştır. Antidegradanlar, parçalanmanın etkisine karşı koymak ve kauçuk ürünlerinde mukavemet ve dayanıklılık sağlamak için kullanılır. Vulkanize ajanlar, kauçuğun kimyasal çapraz bağlanması için kullanılan kimyasallardır. Bu, kauçuğu daha dayanıklı ve ekonomik olarak yaşayabilir malzemeye dönüştürmeye yardımcı olur. Hızlandırıcılar esas olarak, düşük sıcaklıklarda oluşmasına yardımcı olarak vulkanizasyon işleminin sabitlenmesinde kullanılır. Bunlar, çapraz bağlama işlemi için kullanılacak vulkanizasyon ajanları miktarını azaltmak için kullanılırlar, buna ek olarak vulkanize edilmiş ürünler için verimlilik ve dayanıklılık sağlarlar.İşleme yardımcı maddeleri gibi diğer kimyasal maddeler kauçuğun kalıplama ve plastisite özelliklerini arttırmak için kullanılır. Doğal kauçuk, doğal olarak düşük plastiklik özelliklerine sahip olduğundan ve kalıplama işleminde zorluk çektiğinden, spesifik karakteristik özelliği kazandırmak için bir dizi işleme yardımcı maddesi gereklidir. Kauçuk işleme kimyasalları öncelikle lastik ve lastiksiz parçalara uygulanarak sınıflandırılır. Gelir açısından, lastik segmenti, 2015 yılında kauçuk işleme kimyasallarının uygulama bölümünde önemli bir paya sahiptir;

Lastik üretimi karbon siyahı ve çeşitli kimyasallarla birlikte sentetik veya doğal kauçuk içermektedir. Nüfustaki artış ve tüketicilerin satın alma gücündeki artışın otomobil endüstrisini tahrik etmesi beklenmektedir. Kauçuk işleme kimyasalları, lastik özelliklerini otomotiv lastik üretiminde kullanımında önemli bir rol oynamaktadır. Bu nedenle, otomotiv endüstrisindeki genişlemenin tahmin döneminde kauçuk işleme kimyasallarına olan talebi artıracağı tahmin edilmektedir. Kauçuk işleme kimyasalları, lastik olmayan otomotiv parçaları, bina ve inşaat, elektrik ve elektronik, tıbbi, havacılık, polimer modifikasyonu ve ayakkabı üretimi gibi çeşitli uygulamalarda kullanılır. Böylelikle, bu sanayilerdeki büyümenin kauçuk işleme kimyasalları pazarını ilerletmesi bekleniyor. Kauçuk üretimiyle ilgili çevresel düzenlemelerin sayısının artması pazarın gelişimine engel oluşturabilir. Hacim ve gelir açısından, Asya Pasifik, 2015’te kauçuk işleme kimyasalları pazarında önemli bir paya sahiptir

Asya Pasifik bölgesindeki bu pazarın büyümesini yönlendiren faktörler. Avrupa ve Kuzey Amerika, 2015 yılında bu pazarda umut vaat eden bir paya sahip ve olgun bir pazar ve son derece rekabetçi bir manzara olduğu için yavaşlamayı öngörüyor. Latin Amerika, endüstriyel uygulamalarda ve inşaatta ve inşaatta kauçuk ürünlerinin artan kullanımı nedeniyle istikrarlı bir büyüme sunması beklenen kauçuk işleme kimyasallarının küçük bir kısmını elinde tutmaktadır. –

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

“Sıfır Atık Projesi” ile 15 ton atık ekonomiye kazandırıldı!

“Sıfır Atık Projesi” ile 15 ton atık toplatılarak hazineye 47 bin 944 TL. kazandırıldı. Kütahya’nın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.