Anasayfa / Ekonomi / Hep birlikte kazanacağız

Hep birlikte kazanacağız

Gezi Davası ile ilgili verilen kararı protesto etmek ve cezaevinde bulunanlara destek olmak amacıyla geçen hafta başlayan ‘adalet nöbeti’ bu hafta da devam etti. Çağlayan Adliyesi önünde basın toplantısı düzenlenerek, “hepimiz Gezi’deydik” mesajı verildi.Haklarında 18’er yıl hapis cezası verilen, Mücella Yapıcı, Can Atalay ve Tayfun Kahraman’ın cezaevinden yazdığı ortak mesaj da adliye önünde okundu. Basın açıklamasının sonunda “Adalet nöbeti”nin haftaya tekrardan düzenleneceği kaydedildi.

HAKSIZLIĞA KARŞI DURMAK SUÇ

Basın açıklamasında konuşan, Taksim Dayanışması’ndan Şehir Planlamacısı Pelin Pınar Giritlioğlu, asıl suçlunun doğaya, insana zarar verenler olduğunu belirterek şöyle konuştu: “Arkadaşlarımızın suçsuzluğunu, aksine bir o kadar haklılığını bir kez daha burada dile getirmek istiyoruz. Gezi Parkı’na sahip çıkmışlardı. İnşaat firmalarına peşkeş çekilmesin, ranta alet edilmesin diye onurlu ve demokratik bir mücadele başlatmışlardı. Bir suçlu arıyorsak, bu suçluyu Kazdağılarında, Soma’da, Atatürk Orman Çiftliği’nde arayalım.”

CEZAEVİNDEN ORTAK MESAJ

Basın açıklamasında Mücella Yapıcı, Tayfun Kahraman ve Can Atalay’ın ortak mesajı da okundu. Mesajda şunlar dile getirildi: “Gösterdiğiniz yüksek dayanışma ve sahiplenme için hepinize çok teşekkür ederiz. Az önce içinden çıktığınız ve şu anda önünde bulunduğunuz binanın özellikle ceza davaları açısından hukukla pek de ilgisinin kalmadığını, artık ne yazık ki kabul etmek zorundayız. Türkiye ne yazık ki uzunca bir süredir, insan haklarına saygılı, sosyal bir hukuk devleti olma niteliğini kaybetmiştir. Biz memleketimizin eşit ve özgür geleceği için, insan haklarına saygılı, sosyal bir devleti, gerekirse dişimizle, tırnağımızla söke söke kazanacağız. Gezi Direnişimiz bu memleketten ve insanımızdan umudu kesmememiz gerektiğini kanıtlayan tarihsel bir andır. Gencecik yaşlarında en zor koşullarda dahi boyun eğmeyen, idam sehpasında dahi bugün en çok ihtiyaç duyduğumuz, kardeşleşmeyi haykıran, Deniz, Hüseyin ve Yusuf’un mücadelesi bizlere mirastır. Hep birlikte kazanacağız.”

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Haksız, hukuksuz yere tutsak edilen birçok kişi gibi arkadaşlarımız tutsak. Arkadaşlarımız suçsuz, hepimiz biliyoruz. Ama arkadaşlarımızın suçsuzluğundan daha önemli bir şey var: Gezi’de eşitlik, özgürlük isteyen milyonlar gibi arkadaşlarımız da haklı. Ve bu arkadaşlarımızın Gezi’deki milyonların haklılığı aslında korkutuyor bugünün kötülüğünü. Şunu bilsinler ki o kaybedecek, adalet kazanacak, insanlık kazanacak ve arkadaşlarımız bugüne kadar olduğu gibi haklılıklarıyla mücadelelerini sürdürmeye devam edecekler.”

AB SÜRECİ BALTALANDI

CHP Milletvekili Mahmut Tanal ise şunları söyledi: “Tutuklanan arkadaşlarımız Gezi ve Taksim’deki imar değişikliğini dava ettiler, davayı kazandılar. Yürütmeyi durdurma kararı alındı. Bu kararların uygulanmasını istedikleri için bugün darbeci ilan ediliyorlar.”

Avrupa Parlamentosu’nun Gezi davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılan Osman Kavala’ya verilen cezayla ilgili yaptığı oturumda oluşturulan karar taslağı oy çokluğuyla kabul edildi.

Kararda, Gezi davasında ceza alan Kavala ve diğer sanıklar hakkında verilen hükmün siyasi olduğu ve iddiaların asla doğrulanmadığı belirtildi.

AP’nin hazırladığı taslakta HSYK’nin Gezi davasında beraat kararı veren üç hakim hakkında soruşturma başlatması kınanırken, “Kavala hakkındaki ikinci iddianameyi yazan Cumhuriyet Başsavcı Vekili Hasan Yılmaz’ın daha sonra Adalet Bakan Yardımcısı olarak atanmasından dolayı dehşete düştük” ifadeleri kullanıldı.

Avrupa Parlamentosu’nun Gezi davasıyla ilgili tasarısında Türk hükümetinin AB üyelik sürecini kasıtlı olarak baltaladığı öne sürüldü.

PARS AHIR VE KÜMES DEZENFEKTAN TOZU

Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa Pars dezenfektan tozu ıslak zemine atılarak uygulanır Pars dezenfektan tozu suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. kuru zemine atılacak olursa suyla reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

 Pars  suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Ahır içinde hayvan yokken ve uzun etkili
dezenfeksiyon yapılacaksa sönmemiş Pars ıslak zemine atılarak uygulanır. Çünkü, ahır yüzeyine toz olarak uygulandığında Pars hayvan varsa çıkan havadan, solunum
hastalıklarına neden olabilir. Bu nedenle suda seyreltilerek veya ıslak zemine uygulanması ve içeride hayvan yoksa yüksek düzey ve miktarda uygulanması tavsiye edilir. Çünkü Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı üretir ve serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürerek dezenfeksiyon sağlamış olur. Eğer kuru zemine Pars atılacak olursa suyla
reaksiyon olmayacağı için ısı çıkmaz ve dezenfeksiyon işlemi gerçekleşmez.

1. Ahır içindeki dışkı ve kaba pisliklerin temizlenmesi
2. Ahır zeminin ıslatılması
3. Pars ın ahır zeminine serpilmesi
4. 10 dk sonra ahır içindeki kirecin ıslanıp ıslanmadığı kontrol edilir.
5. kuru yer varsa hortum yardımı ile kirecin üzerine incecik su püskürtülerek ıslatılır
Pars suyla temasa geçtiğinde yüksek ısı ürettiği için serpildiği ortamdaki mikrop ve asalakları öldürür ve dezenfeksiyon sağlanmış olur. Eğer zemine sönmüş toz kireç atılacak olursa bu etkisini gösteremez.
Pars ın antimikrobiyal activitesi ıslak çevrede hidroksil iyonları salması ile ilgilidir. Hidroksil iyonları birçok biyomolekülle reaksiyona girme özeliğinde olan oldukça yüksek okside edici serbest radikaldir
Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜRENKİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

www.kauçukdergisi.com

Diğer Haber

Borsa güne yükselişle başladı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,32 yükselişle 10.930,39 puandan başladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir