Anasayfa / Çalışma Hayatı / Japon menşeli ,Yokohoma lastikleri 100.yılını kutluyor.

Japon menşeli ,Yokohoma lastikleri 100.yılını kutluyor.

japon menşeli , Yokohama kauçuk şirketi üretime başladığı ilk yıllarda , kemer, hortum ve tabii ki lastikler gibi kauçuk esaslı ürünler üretiyordu. Yokohama, yüz yıl sonra, otomotiv, denizcilik, havacılık ve hatta golf gibi çeşitli endüstriler için teknolojik açıdan gelişmiş, çevreye duyarlı, birinci sınıf ürünler üreten, büyük bir 6 milyar dolarlık global marka haline geldi. Bugün 120 ülkede imkânları olan Yokohama’nın , dünya çapında 20.000’den fazla çalışanı bulunmaktadır. Yokohama, 1969’da ABD’nin Montebello kentinde kurulan YTC’nin kurulmasıyla ABD pazarına girdi. YTC’nin ABD’deki istikrarlı büyümesi, Salem, VA ve West Point, MS’deki lastik üretim tesisleri ve yakın zamanda Charlotte, NC yakınlarında yakınlarda açılan bir teknik geliştirme merkezi olmak üzere çeşitli tesislerin açılmasına yol açtı; Chino, CA’daki yeni bir büyük tesis de dahil olmak üzere çeşitli dağıtım merkezleri; Ve Yokohama’nın ABD merkezli Santa Ana’daki yeni ABD merkezi. ABD’nin dışında, Yokohama’nın Kuzey Amerika’daki varlığı Kanada ve Meksika’da tesisler içeriyor.
Türkiye’de Bayraktar grubu Yokohama’yı geniş bayi ağıyla Türk tüketicisine ulaştrıyor.Bayraktar grubu ,Yokohama’yı
Türkiye’de zirveye taşımak için kalite anlayışından ödün vermeyerek ,yenilikçi ve rekabetçi stratejisi ile faaliyetlerinedevam ediyor.Yokohama ,üretim tesislerindeki arıtma faaliyetlerinden ,çevre dostu ürünlerin geliştirilmesini sağlayan geniş bir yelpazede ,çevre dostu çalışmlarını yürütüyor.

Diğer Haber

Milli Eğitim Bakanı Tekin: Öğretmen atama sayılarını önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağız

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmen atamalarına ilişkin "Atama sayılarını Hazine ve Maliye Bakanımızla birlikte önümüzdeki hafta içerisinde açıklayacağız." dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir