Anasayfa / Genel / Kauçuk ile evlerinize ses yalıtımı yapabilirsiniz

Kauçuk ile evlerinize ses yalıtımı yapabilirsiniz

Günümüzde pek çok kişi evlerine gürültü yalıtımı uygulamaları gerçekleştirerek çevreye karşı verdiği rahatsızlığı önlediği gibi çevre gürültülerine karşı evini izole ederek yaşam konforunu üst düzeye taşıyor.

Yaşam alanlarınızda konforunuzu artırmak için uygulanan ev ses yalıtımı işlemleri, son zamanlarda kullanılan inşaat malzemelerinin ses geçirgenlik konusunda yaşadığı problemlerden kaynaklı olarak bir ihtiyaç halini almıştır.Ses yalıtımı, mahalde bulunan seslerin başka bir mahalde bulunan kişileri rahatsız etmemesi amacıyla aktarılmasını önleyen bu uygulama evlerde uygulandığında komşulara gürültü geçişini önlüyor.Peki evde ses yalıtımı nasıl yapılır? Haberimizde…

 • Ortak Duvar Ses Yalıtımı: Bir kat içerisinde çift yada daha fazla meskenin bulunması halinde komşular ile ortak olarak kullanılan yaklaşık 10 cm kalınlığındaki bölme duvarlar, ses emme ve yalıtım konusunda yetersiz kalmaktadır. Tuğla, bims, alçıpan veya gazbeton gibi yapı elemanları kullanılarak oluşturulan ortak duvar ses yalıtımı uygulaması yapılarak yapı malzemelerinin ses iletkenlik problemi çözüme kavuşabilir. Bu uygulama inşa aşamasında gerçekleştirilebileceği gibi sonradan duyduğunuz ihtiyaçlar nedeniyle de gerçekleştirilebilmektedir. Uygulanan yalıtım malzemeleri alçıpan gibi uygulamalarla gizlenebilmektedir.

 • Taban Ses Yalıtımı: Ara kat olarak tanımlanan konumlarda bulunan meskenlerin alt katlarında yaşayan aileler bulunmaktadır. Bu ailelerin gürültüsüne maruz kalmamak için taban ses yalıtımı yapılarak evinizde yürüme kaynaklı titreşimleri önlemek ve evlerinizdeki gürültüden alt komşularınızın rahatsız olmasını engellemek amacına da karşılık bulunabilmektedir. Evlerde kullanılan parke zeminlerin altına uygulanan bu uygulama şeklinde zemin şapı ile parke arasında kullanılan malzemeler çarpmayı engellediği gibi titreşimi de sönümlemektedir. Alt katlara iletilen titreşimi önlemesinin yanı sıra evlerinizde meydana gelen gürültülerinizin şiddetini alt katta oturan komşularınızı rahatsız etmeyecek düzeylere indirilmesini sağlar.

 • Tavan Ses Yalıtımı: Üst kattan gelecek sesleri engellemekte kullanılan tavan ses yalıtımı tek başına sizin gürültünüzü üst kata iletmezken üst kattan gelen titreşim harici sesleri engellemede başarılı sonuçlar doğurmaktadır. Üst katta yürüme kaynaklı olarak gelecek titreşimlerin engellenmesi için üst katın zeminine titreşim sönümleyici ses yalıtım malzemeleri kullanmak kesin çözümler sunmak adına yapılacak çalışmalardan bir tanesidir. Tavana uygulanan yalıtım malzemeleri daha sonra asma tavan ile kapatılarak gizlenebilmektedir.

 • Çatı Ses Yalıtımı: Ses yalıtım özelliği ile birlikte ısı yalıtım özelliğine de sahip olan izolasyon malzemeleri çatı ses yalıtımı işlerinde sıklıkla kullanılabilmektedir. Yağmur, dolu, vb. seslerin bir alt kata iletilmesini önlemesinin yanı sıra çatıdan gelen sıcağı ve soğuğu engelleyen bu malzemeler rulo halinde satılmakta olup çatı kaplamasının altına olacak şekilde uygulanabilir.

Ses yalıtım malzemeleri nelerdir?

 • Ses Yalıtım Süngeri: Evlerin duvarlarında ve tavanlarında rahatlıkla kullanabileceğiniz ses yalıtım süngeri yaygın olarak kullanılan izolasyon malzemeleri arasındadır. Duvar uygulamalarında özel yapıştırıcısı bir rulo yardımı ile duvara sürülerek süngerler üzerine yapıştırılmak suretiyle monte edilirken tavan uygulamalarında asma tavan ile birlikte uygulanmaktadır. Kendinden yapışkanlı olan çeşitlerine Aksa Akustik farkı ile ulaşabileceğiniz bu malzeme türü talep etmeniz halinde yangın dayanıma sahip olarak üretilebilmektedir. Renk alternatifleri ile üretilen bu malzemeler için firmamızı arayarak evlerinizde kullanmak için dilediğiniz miktarlarda sipariş verebilirsiniz.

 • Ses Bariyer Bandı: Farklı yoğunluklarda üretilebilen ses bariyer bandı tek başına gerçekleştirilen uygulamalarda tavan, duvar ve tabanda başarılı sonuçlar çıkarmasının yanı sıra ses yalıtım süngeri ile birlikte uygulandığında ses kesme konusunda başarılı sonuçlar alınmasını sağlamaktadır. Rulo şeklinde üretilen siyah malzeme sonrası uygulama yüzeyleri alçıpan ile kapatılabilmektedir.

 • Bariyerli Yalıtım Süngeri: Yalıtım süngerlerinin tek başına eksik kaldığı durumlarda yüksek performanslı ses kesici olacak duvar ve tavanlarda kullanılabilen bariyerli yalıtım süngeri, mahallinizde olan hiçbir gürültüyü komşularınıza iletmeyecek kalitede ses yalıtımı sağlayacaktır.

 • Ses Yalıtım Bandı: Alçıpan ile oluşturulan bölme duvarlarda galvaniz profile üzerine uygulanan ses yalıtım bandı ile bölme duvarların ses geçirgenliği azaltılmaktadır. Malzeme kendinden yapışkanlı olup uygulaması oldukça kolaydır.

 • Parke Altı Kauçuk Şilte: Zemin parkeleri ile sap arasına uygulanan parke altı kauçuk şilteiyi bir titreşim önleyici malzeme olarak evlerde yaygın olarak kullanılabilmektedir. Titreşimi engellemesinin yanında ses geçirgenliğini de azaltan bu malzeme ses yalıtımı konusunda istenen performansı göstermektedir.

 • Kauçuk Mantar Şilte: Parke altlarında uygulanabilen bir diğer zemin yalıtım malzemesi olan kauçuk mantar şilte ile zeminlerde oluşan titreşim ve gürültü önlenebilmektedir. Rulo şeklinde üretilen malzeme ölçülere göre kesilerek yapıştırıcı yardımı ile şap üstüne uygulanabilmektedir. 

 • Kaucukdergisi.com

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Diğer Haber

MAGNEZYUM OKSIT NEDİR?

Manyezitin 700- 1200oC ısıtılmasıyla %2,7 CO2 kapsayan kostik kalsine manyezit elde edilir. Hayvan yeminden uranyum karbonat …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.