Anasayfa / Dünya / Koç Üniversitesi’nden koronavirüs önlemi: Etkinlikler 30 Nisan’a kadar iptal edildi

Koç Üniversitesi’nden koronavirüs önlemi: Etkinlikler 30 Nisan’a kadar iptal edildi

Koç Üniversitesi, koronavirüse karşı önlem olarak 30 Nisan’a kadar tüm etkinlikleri iptal etti. Derslerin devam edeceği duyuruldu.

 

Koç Üniversitesi Rektörü Umran İnan tarafından, üniversitenin tüm birimlerinden 9 Mart-30 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek tüm etkinlikleri iptal etmeleri veya ertelemeleri talep edildi.

Kampüsün hastalıktan etkilendiğine dair bir belirti olmadığı ifade edilen açıklamada, “Koç Üniversitesi Yönetimi olarak üniversitemizin konu hakkında atmakta olduğu adımları ve olası acil durumlara vereceğimiz karşılıkları koordine etmeye odaklanan bir acil durum operasyon ekibini devreye sokmuş bulunuyoruz” denildi.

Derslerin iptal edilmediği belirtilen açıklamada, temizlik önlemleri ve önleyici hijyen çalışmalarıyla ilgili bilgi verildi.

Açıklamada, “Hasta olan veya bağışıklık sistemi baskılanmış olan tüm öğrencilerimiz, öğretim üyelerimiz ve çalışanlarımızdan derslere veya işe gelmemelerini talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

Üniversite, uluslararası seyahate çıkacak tüm öğretim üyelerinin ve idari çalışanlarının seyahatlerini üniversiteye bildirerek kayıt altına aldırmalarını istedi.

 

Diğer Haber

OYDER’den elektrikli araç düzenlemesine tepki

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneğ (OYDER) Ticaret Bakanlığı tarafından 29 Kasım'da çıkarılan “Bazı Elektrikli Araçların İthaline İlişkin Tebliğ” ile otomotive yatırım yapan yetkili satıcıların cezalandırıldığını ve iflasların kaçınılmaz olduğunu...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir