Anasayfa / Bilgi Bankası / Liderlerin acil durum planları

Liderlerin acil durum planları

TÜM PAYDAŞLARI İŞİN İÇİNE KATIN; Kriz anında tüm paydaşlarınızla iletişim kurun.Şirket çalışanlarından bayilere,tedarikçilerden devlete kadar herkesin yardımlarına ihtiyacınız olduğunu belirtin.İletişim,organizasyonun ilerlemesini sağlayan bir araçtır.Özellikle kriz zamanlarında daha da önemli.Asla o büyük şirketlerin milyonlarca dolar harcayıp ,halkla iletişim sağlayıp kendi çalışanlarını nasıl unuttuklarını anlaşılır gibi değil.
SAVAŞA BİRLİKTE HAZIRLANIN;Yıllar önce Chryslerde karşılaşılan sıkıntılı durumda yöneticiler departmana gidip çalışanlar ile konuşarak ilk etapta zor dönemde şirketi bırakmadıkları için teşekkür etmişler ve şirketi kötü durumdan kurtarmak için yardım istemişlerdi.Eğer bu durumdaysanız ,hemen çalışanlarınızın yanına giderek savaşa birlikte hazırlanın ,departman sorumlularından öneri getirmelerini isteyin.
TEK KİŞİ İLE BAŞARI OLMAZ;Oluşturduğunuz takımın kalitesi ,hedeflerinizi başarıya ulaştırabileceği gibi,başarısızlığa da götürebilir.o yüzden ekibi iyi kurmak gerekiyor ,unutmayın ,hiç bir zaman tek kişi yoktur.
TAKIM KİMLERDEN OLUŞMALI ? Takımınızın tasarım,mühendislik ve üretim konusunda en yetenekli kişilerden oluşmasına özem gösterin.İyi tasarım satışı artırır ancak kalite satılmasını devam ettirir.Bu da iyi bir takım becerisidir.

Diğer Haber

Dışişleri Bakanı Fidan, PKK’nın Avrupa’daki saldırılarına ilişkin soru önergesini yanıtladı

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, "Yaşanan olaylar, PKK'nın Avrupa'da faaliyet gösterdiği ülkelerde kamu düzenine tehdit teşkil ettiğini bir kez daha ortaya koymuştur." değerlendirmesinde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir