Anasayfa / Genel / Mangan Dioksit nedir?Nerelerde kullanılır.

Mangan Dioksit nedir?Nerelerde kullanılır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti nin üretmiş olduğu DMR85 Mangan dioksit (MnO2) aktiflenmiş bir kürlendirme aracıdır. Son derece iyi kürlenme özellikleri sağlar.DMRS85 Mangan Dioksit tipik olarak cam ve seramik uygulamalarında pigment olarak kullanılan siyah renkli bir tozdur.  Süspansiyon ürünlerimiz, çalışma ortamındaki tozların giderilmesine yardımcı olacak ve ekleme oranlarının daha iyi kontrol edilmesine ve atık miktarının düşürülmesine izin verecek şekilde geliştirilmiştir.

Kimyasal formülü MnO2  olan bu kimyasal yaklaşık %52 oranında da Mn içerir. Mangan metalinin ve birçok kimyasal bileşiğin ön maddesidir.Çok çeşitli hidrat yapısı bulunmaktadır.Yüksek kaynama noktası sayesinde ise geniş bir kullanım alanı bulmaktadır.

Kullanım Alanları

 

Tarım

Bitkilerde birçok enzimin çalışmasında önemli rol oynar. Yaklaşık 30 -35 enzimin etkinleştirilmesinde görevi olduğu belirlenmiştir.

 

Kimya

Kimya sektöründe indirgeme-yükseltgeme (redoks) tepkimeleride kullanılmaktadır.Ayrıca elektrolit manganez üretiminde de kullanılmaktadır.Katalizördür

 

Seramik

Bu sektörde porselen imalatı ve dezenfeksiyonunda kullanılır,iyi bir boyama ajanıdır

 

Boya

Boya sektöründe vernikler ve renkli maddelerde kurutma ve boyar maddesi olarak yardımcı olur

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu

Diğer Haber

Castrol/Köksal: Otomotiv sektörü 2023 yılına çok hızlı başladı

Castrol Türkiye Ukrayna ve Orta Asya Direktörü Ayhan Köksal, “Otomotiv sektörü 2023 yılına çok hızlı başladı. Madeni yağ sektöründe büyüme trendinin bu yıl da sürmesini bekliyoruz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir