Anasayfa / Genel / Mangan Dioksit nedir?Nerelerde kullanılır.

Mangan Dioksit nedir?Nerelerde kullanılır.

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti nin üretmiş olduğu DMR85 Mangan dioksit (MnO2) aktiflenmiş bir kürlendirme aracıdır. Son derece iyi kürlenme özellikleri sağlar.DMRS85 Mangan Dioksit tipik olarak cam ve seramik uygulamalarında pigment olarak kullanılan siyah renkli bir tozdur.  Süspansiyon ürünlerimiz, çalışma ortamındaki tozların giderilmesine yardımcı olacak ve ekleme oranlarının daha iyi kontrol edilmesine ve atık miktarının düşürülmesine izin verecek şekilde geliştirilmiştir.

Kimyasal formülü MnO2  olan bu kimyasal yaklaşık %52 oranında da Mn içerir. Mangan metalinin ve birçok kimyasal bileşiğin ön maddesidir.Çok çeşitli hidrat yapısı bulunmaktadır.Yüksek kaynama noktası sayesinde ise geniş bir kullanım alanı bulmaktadır.

Kullanım Alanları

 

Tarım

Bitkilerde birçok enzimin çalışmasında önemli rol oynar. Yaklaşık 30 -35 enzimin etkinleştirilmesinde görevi olduğu belirlenmiştir.

 

Kimya

Kimya sektöründe indirgeme-yükseltgeme (redoks) tepkimeleride kullanılmaktadır.Ayrıca elektrolit manganez üretiminde de kullanılmaktadır.Katalizördür

 

Seramik

Bu sektörde porselen imalatı ve dezenfeksiyonunda kullanılır,iyi bir boyama ajanıdır

 

Boya

Boya sektöründe vernikler ve renkli maddelerde kurutma ve boyar maddesi olarak yardımcı olur

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu

Diğer Haber

PLASTİK SANAYICILAR DERNEĞİNDE BAYRAK DEVİR TESLİMİ

PAGDER 39’uncu kongre Ülkemizin sivil toplum kuruluşlarından, Plastik Sanayicileri Derneği (PAGDER) 39. Olağan Genel Kurulu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir